Şuan sitede 11318 kişi var

Gulik Tezgahlardaki Yerini Aldı

diyadinnet tv

Gulik Tezgahlardaki Yerini Aldı

GULIK TEZGAHLARDAKI YERINI ALDI AGRI'DA KARLARIN ERIMESIYLE BIRLIKTE DOGAL OLARAK YETISEN VE DAGLARDAN TOPLANAN YABAN BITKISI GULIK TEZG?HLARDAKI YERINI ALDI. AĞRI

Sponsorlu Bağlantılar

Gulik Tezgahlardaki Yerini Aldı

Gulik Tezgahlardaki Yerini Aldı

Ağrı’da karların erimesiyle Birlikte Doğal Olarak Yetişen ve Dağlardan Toplanan Yaban Bitkisi Gulik Tezgâhlardaki Yerini Aldı.

Dağlarda kendiliğinden yetişen ve Ağrı’da Gulik olarak adlandırılan doğal Bitki ile bir çok yemek yapılıyor. Nisan ayının ilk günlerinde yetişen bitki, bu sene karların erken erimesiyle tezgahlardaki yerini erken aldı. Akşam saatlerinde Cumhuriyet caddesinde seyyar el arabaları üzerinde satılan Gülik 2 YTL den satılmaya başlandı.
gülik

Gulik satıcıları çok zor şartlar altında dağlarda topladıkları Gülikin yılda sadece 15-20 Gün topladıklarını ve ıspanak, pırasa ile yapılan yemeklerin aynısının gulik ile de yapıldığını söylediler.

Gulik mevsimi bittikten sonra ışkın ve mantar mevsiminin başlayacağını belirten satıcılar, Gulik’in duyurucu özelliğinin yanında birçok hastalığa da iyi geldiğini belirttiler.

- Ağrı

  • Tarih: 29.03.2008 Saat: 16:45 /
  • Ekleyen:

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS