Şuan sitede 2053 kişi var

 • mehmet erat
 • serhat kılıç
 • muhsin bulut
 • cesim gökçe
 • servet alpaslan
 • celalettindemir
 • seyfettin yeşilboya
 • saim durmuş
 • abdullah caner güven
 • orhan güngör
 • mustafa yiğit

REKTÖR ADAYI İLYAS DOĞAN AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNİ ZİYARET ETTİ

Rektör Adayı İlyas Doğan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesini Ziyaret Etti

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. İlyas Doğan, Üniversiteyi ziyaret amacıyla Ağrı'ya geldi. Gazi Üniversitesi Hukuk ...

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. İlyas Doğan, Üniversiteyi Ziyaret amacıyla Ağrı'ya geldi. Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde görev yapan Prof. Dr. İlyas Doğan, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi için hedef ve projelerini
anlattı.

Birlikte Yönetelim Birlikte Paylaşalım anlayışı ile hareket eden Prof. Dr. İlyas Doğan, plan ve hedeflerini hemşerileriyle paylaştı.

Yönetim anlayışımızın hedefi, Türkiye ve dünyada saygın, ülkemize ve bölgemize azami hizmet getiren bir Üniversite kurmaktır. Bunun için Üniversite’nin aktif ve dinamik çalışma gücünü temsil eden, nitelikli insan kaynaklarını oluşturmak gereklidir.

 • Öğretim kadrosunda bulunan herkes dünya görüşü ne olursa olsun rektörlük makamında beklediğinin üstünde saygı ve ilgi bulacaktır. Akademik kadro yükselmelerinde mağduriyet yaşanmasına müsaade edilmeyecektir.
 • Her öğretim üyesinin hakları olduğu gibi görevleri de vardır. Her akademisyen üniversite ve toplum karşısında bilimsel ve sosyal sorumluluk bilinciyle davranmalıdır.
 • Üniversitemizde huzurlu, çalışma ve araştırma isteğini teşvik edici bir ortam sağlanacaktır.
 • Yönetimde Adalet ve şeffaflık, haklara saygı, huzur ve dayanışma ruhunu geliştirmek temel hedefimizdir.
 • Akademisyenler ile Üniversite yönetimi arasında sıcak ve sürekli bir diyalog oluşturulacaktır.
 • Her Üniversite mensubuna işbirliği, dayanışma ve güvenle işini yapmasını sağlayacak Atmosfer öncelikle sağlanacaktır.
 • Öğretim üye ve yardımcılarının Üniversitemizi geliştirme konusunda ortaya koyacakları görüş ve öneriler öncelikle dikkate alınacaktır.
 • Görevimiz, Üniversitede herkes için saygın, uygun sosyal ve ekonomik şartlar sağlayacak işler yapmaktır.

Bölgemizde eğitim, tarım ve hayvancılık gibi alanlar başta olmak üzere pek çok kalkınma ve gelişme projesi uygulanabilir.
Bölgemizin sosyal ve ekonomik bakımdan gelişmesine dönük projeler en iyi şekilde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve araştırmacılarınca gerçekleştirilebilir. Ayrıca Gazi, Hacettepe, İstanbul, Marmara gibi ülkemizin örnek üniversiteleriyle ortak araştırma çalışmaları da hayata geçirilecektir.
ilyas-doğan
Yurt dışında ve ülkemizdeki üniversitelerle işbirliği yapılması ve Avrupa Birliği değişim programlarından yararlanmak için gerekli çalışmalar başlatılacaktır. Araştırma ve değişim projelerinde sağlanan başarıların yanında Üniversitemizin akreditasyonu için alt yapı çalışmalarına önem verilecektir.

Öğrencilerimizin iyi eğitim alması, eğitim başarısının artırılması ve üretken olabilmeleri için huzurlu ve rahat çalışma ortamlarına ihtiyaçları vardır. Her türlü problemden arınmış, geleceğe güvenle bakan öğrencilerin yetiştirilebilmesi, maddi ve manevi sorunlarının çözülmesi için öğrencilere aktif bir danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilecektir.

Bölge Ekonomisi ve İstihdama Katkıda Bulunmak Temel Hedeflerimizdendir. Bu Amaçla Yeni Akademik Birimler Kurulacaktır.
Bölgemizin ihtiyacı göz önüne alınarak Hayvancılığı Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü kurulacaktır. Bu araştırma merkezi bir yandan Veterinerlik Fakültesi diğer yandan dericilik ve deri tekstilinin geliştirileceği Tekstilcilik Meslek Yüksek Okulunu kurmak için bir hazırlık basamağı olarak düşünülmektedir.

Bölge insanımızı dünyanın her yerinde istihdamda rol alabilmesi için Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi kendinden bekleneni yerine getirmekle görevlidir. Bu bağlamda insanımıza iş imkânları sağlamaya dönük olarak Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu ile Beslenme Bilimleri Meslek Yüksek Okulu kurulacaktır.

küresel ısınmayı bölgemiz için bir fırsata dönüştürmemiz gerekir. Dağ sporlarında tanınmış merkezler küresel ısınmadan dolayı işlevini yitirmektedir. Bu durum ilimiz açısından önemli bir avantaj sağlayacaktır. Üniversitemiz bu anlamda dağcılık ve kış sporları alanlarında öncülük yaparak istihdam ve turizmde şehrimize katkıda bulunacaktır.
ilyas-doğan
Halk ile Üniversiteyi Kaynaştırmak Hedefimizdir
Bölgemizin en önemli sorunu eğitim kalitesidir. Bu mânâda sadece üniversite öğrencileri değil yetişkin nüfus da hedef kitledir. Hayat Boyu Öğrenme Seminerleri düzenlenerek bölge halkının tarım, hayvancılık, Sağlık gibi alanlarda asgari bilgilere sahip olmaları, daha bilinçli birer üretici ve tüketici olmalarına katkı sağlayacak bilgi ve donanım kazandırılacaktır. Bu amaçla Avrupa Birliği ve Dünya Bankası imkânlarından yararlanılacaktır. Böylece hem bölge insanının hayata daha bilinçli bakmasına hem de üniversite ile esnaf, sanayici, çiftçi ve diğer sosyal kesimlerin kaynaşmasına zemin hazırlanacaktır.

Özgeçmiş
Doğum tarihi:
1963, Ağrı
Üniversite Öğrenim: İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1986), Master, İstanbul Üniversitesi (1989), Kamu Hukuku doktora Programı, İstanbul Üniversitesi (1996)
Yardımcı Doçentlik: (1997)
Doçentlik: Kamu Hukuku, (2000)
Profesörlüğe atanma: Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Ailevi Durumu: Evli, iki çocuklu.

Görev Yaptığı Üniversiteler:

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1987-1992)
Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1992-2004)
Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2004 ..)

Görev Yaptığı Yabancı Üniversiteler:

1994-1995, Heinrich Heine Üniversitesi, Almanya
2002, Köln Üniversitesi, Almanya, Misafir Araştırmacı (DAAD)
2003-2005, Köln Üniversitesi, Almanya, Misafir Öğretim Üyesi (Alexander von Humboldt Vakfı)

Prof. Dr. İlyas DOĞAN’ın Türkçe ve Almanca dillerinde dokuz kitabı ve bir çok makalesi bulunmaktadır.
www.diyadinnet.com Haber Servisi


Sponsorlu Bağlantılar


Paylaşmaya ne dersin ?

0

 • Tarih: 20.01.2008 Saat: 23:33 /
 • Ekleyen: admin

Geçmişte Yayınlanan Benzer Haberler


Vali Yerlikaya'dan Üniversiteye Ziyaret

AĞRI - Vali Ali Yerlikaya, İbrahim Çeçen Üniversitesini ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. İrfan Arslan'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Emniyet Müdürü Naci Kuru, Çevre ve Orman Müdürü Cesim Gökçe ile İbrahim Çeçen Üniversite


Diyadin Lisesi Öğrencilerinden Üniversiteye Ziyaret

Diyadin Lisesi öğretmen ve öğrencileri Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesini ziyaret etti.Diyadin Lisesi müdürü Mehmet Salih Adıgüzel, Diyadin Lisesi coğrafya öğretmeni Ulaş Çütcü ve biyoloji öğretmeni Müzeyyen Yılmaz öncülüğünde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine


Eğitim Bir-Sen'den Rektör'e ziyaret

Eğitim Bir-Sen Ağrı Şubesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan'ı makamında ziyaret etti. Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer ve yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu ziyarette, Rektör Prof. Dr. Aslan’a, Ağrı’da eğitime


YÖK, Köşk'e sunulacak rektör adaylarını belirledi

Yükseköğretim (YÖK) Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulmak üzere Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitenin 3 kişilik rektör adayı listesini belirledi.YÖK'ten yapılan açıklamada ''Yükseköğretim Genel Kurulu 2012 yılının 18. toplantısını yapmak üzere 27-28 Ağustos


Rektör Aslan, İlci'yi Ziyaret Etti

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'yi ziyaret etti.ŞANLIURFA - YÖK tarafından Şanlıurfa'da gerçekleştirilen 211. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı için Şanlıurfa'ya gelen Ağrı İbrahim Çeçen
sponsorlu bağlantılar

rektör adayı ilyas doğan ağrı ibrahim çeçen üniversitesini ziyaret etti yorumları

Ziyaretçi tarafından 6 yıl önce eklendi 29-09-2008 22:40:51

merak ediyorum acaba abdullah gül hangi kriterlere göre ilk sıradaki ağrılı rektör adayı ilyas doğanı değilde erzurumlu irfan aslanı rektör seçti. hemde çok merak ediyorum. bilen varsa söylesin.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 197
beğendim Beğendim:219

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER[ | Ağrı Gürbulak | Erzurum Seçim | Ağrı Deprem | Ağrı Aday Adayı | Ağrı Cumaçay | Ağrı Emniyet | İbrahim Çeçen Üniversitesi | Ağrı Barosu | Ağrı Polis | Ağrı Jandarma | ]
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberLerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS