09.06.2013 Saat: 14:19

Fatma Salman: 90'lı Yıllarda Doğubayazıt çok sıkıntı çekti

Sponsorlu Bağlantılar

fatma-salman


HABERİN VİDEOSU

AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman "Bu kadar kan aktı birileri hala rahat değil mi. Kendi çocuklarını kolejlerde okuttular, güzel yerlerde okuttular ama halkın çocuklarının kanı dökülmesi için son derece müsaade ettiler" dedi.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 2010 yılında meydana gelen Sel felaketinin ardından yapılan bin 684 konutun Anahtar teslim töreninde konuşan AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman, geçmiş dönemlerde Ağrı ve Doğubayazıt'ın da hak etmediği şekilde sıkıntılar yaşadığını söyledi.

90'lı yıllarda annelerin çok gözyaşı döktüğünü, çatışmaların ve çok büyük sıkıntıların yaşandığını anlatan Salman "Özellikle Doğubayazıt ilçemizde hemen hemen herkesin evinde, evinin içinde kendilerinin yapmış olduğu küçük sığınaklar vardı, bu çatışmalardan etkilenmesinler diye. Çatışmalar olurdu sabahlara kadar bizler o somyaların altında gizlenirdik" dedi.

O dönemlerde Kürtçe şarkı dinlemenin bile yasak olduğunu anımsatan Salman "Bir Şivan Perver’in parçasını çaldığımız zaman bundan korkardık ne olacak diye. Hatta bir Gün Ağrı’dan Doğubayazıt’a geliyorum. Bunu ben ulusal basınla da paylaşmıştım. Şivan’ın kaseti arabamızda çalınıyor ve eksi 40’ta biz indik. Yakalanmayalım diye yolda karın altına Şivan’ın kasetini gizledik" diye konuştu.

Salman şöyle konuştu:

"Şimdi birkaç gündür Ankara'da Türkiye'nin farklı yerlerinde eylemler var. Şimdi benim üst komşum Türkiye Bayrağı'nı asmış, bir bakıyorsunuz başka birinin elinde Türkiye Bayrağı. Herkes Türkiye Bayrağından bir şeyler istiyor. Ya şu Türk Bayrağını bir rahat bıraksanız. Şu Atatürk'ü bir rahat bıraksanız. Türkiye bayrağı oluşturulduğu zaman Doğu'da ve Güney Doğu'da bizim dedelerimiz mücadele etti. Bu Türkiye Bayrağı birilerinden çok bizlerin bayrağı. Burada Doğubayazıt sınırlarında bayrağa dedelerimiz sahip çıktı. Bu Türkiye Bayrağı, ya da birilerinin tekelinde değil."

Çözüm süreciyle birlikte artık kötü haberlerin gelmediğini, birilerinin bu çözüm sürecini istemediği için gezi eyleminde olduğunu ifade eden Salman şöyle devam etti:

"Bu kadar kan aktı birileri hala rahat değil mi. Kendi çocuklarının kanlarını akıtmadılar. Kendi çocuklarını kolejlerde okuttular, güzel yerlerde okuttular ama halkın çocuklarının kanı dökülmesi için son derece müsaade ettiler. Gezi Parkı gibi eylemlerde halkın çocukları hala önlerde. Ve halkın çocukları ölüyor. Ben bir konuşmamda ben Başbakana canımı vermeye razıyım demiştim. Niye demiştim biliyor musunuz? Bir Türk genci ölmesin, bir Kürt genci ölmesin, bu sorunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çözecekse ben ona canımı vermeye razıyım demiştim. Ve aynısını tekrar diyorum. Gezi Parkı olaylarında hiçbir zaman karamsarlığa kapılmadım. Çünkü kalbinde hak korkusu ve gönlünde halk sevgisi olan bir dünya lideri var. Bu lideri hiç kimse, hiçbir zaman yıkamayacaktır inşallah."

Haber: Metin Karip

fatma-salman

fatma-salman-doğubayazıt

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Geçmişte Yayınlanan Benzer Haberler


Fatma Salman Kotan Doğubayazıt esnafını dinledi

AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan, Doğubayazıt İlçesi'nde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Beraberindeki heyetle birlikte esnafın sıkıntılarını dinleyen Kotan daha sonra Bayazıt Spor Kulübünü ziyaret etti.AK Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın, Doğubayazıt Ticaret


Ağrı'da Fatma Salman'a destek

Yaşamın Renkleri Kadın Derneği Ağrı Şube Başkanı Handan Ateş, eşi tarafından şiddet gören AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman'a destek verdi. Handan Ateş, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman'ın eşi tarafından şiddet görmesi


Fatma Salman Kotan Ramazan Bayramı Konuşması

AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan, geçmişte çok acıların yaşandığını, gençlerin öldüğünü belirterek ''eskiden şu deniliyordu. Dindarsanız örümcek kafalıydınız, Kürt'seniz teröristsiniz. Sayın Başbakanımız bu iki algıyı da Türkiye'de yok etti''


Fatma Salman KOTAN dan AĞRI BELEDİYESİNE NEZAKET ZİYARETİ

AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan, Ağrı Belediyesi'ne nezaket ziyaretinde bulunarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Beraberindeki heyet ile birlikte Ağrı Belediyesi'ne gelen Milletvekili Fatma Salman Kotan'ı Ağrı Belediye Başkan Vekili Süleyman Seyitoğlu ve


Fatma Salman Kotan Hakkında Çıkan Haberleri Yalanladı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan, bazı yayın kuruluşlarında AK Parti Ağrı milletvekilleri ile ilgili yapılan haberlerin kasıtlı olduğunu, haberde yer alan bazı seslerin kendi sesiymiş gibi gösterildiğini savundu.Ağrı Gazeteciler
sponsorlu bağlantılar

Haber Yorumları

mexemedo tarafından 1 yıl önce eklendi 10-06-2013 11:06:53

sayın vekil insanların başbakana kayıtsız şartsız kul olmalarını önermektedir.Türk bayrağı adı üzerinde Türklerindir. Kürtlerin bayrağı bellidir (kesk u sor u zer). Şimdi yok eskiden müzik dinleyemezdik muhabbeti sayın vekil 21. yy da bu tür durumların bu coğrafya da artık sökmediğini, bunun aşılmasının devletin farklı bir projesi olduğu gerçekliğini görmüyor.Nedir bu politika bir kere hepimiz Türküz yine, Kürt ve Kürdistan gerçekliği inkar ediliyor. Pardon Kürtler var ama dilleriyle kamu hizmeti yok, Kurdistan denilen bir yer yok, zorla değiştirilmiş köy adlarının iadesi yok, en önemlisi Kürtlerin statüsü yok sayın vekil Türk Kürdü (nasıl olacaksa) olmayı içine sindirmiş olabilir ama Agıri'li Kürt yurtseverleri adına konuşmasın.Burada padişahım çok yaşa diyende var demeyen de.Kendisi devlet işleriyle ilgilensin mesela yol, hastane vs ihaleler vs değilmi. yazdıklarımı eleştiri olarak kabul etsinler.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 6
Beğendim:8
Celal Ciftci tarafından 1 yıl önce eklendi 15-06-2013 0:15:27

Dagdan indim anam düze ben dingilim nanayim nanay.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 5
Beğendim:0
emîrxan tarafından 1 yıl önce eklendi 03-07-2013 11:53:45

FATMA SALMAN senin konuşmaya hiç hakkın yok. yürü git seni satın alan türk kardeşlerinin yanına

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 6
Beğendim:4

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

[ | Ağrı Jandarma | Ağrı Deprem | Ağrı Polis | Erzurum Seçim | Ağrı Gürbulak | İbrahim Çeçen Üniversitesi | Ağrı Bayram | Ağrı silahlı kavga | Ağrı Barosu | Ağrı KYK | ]
Bağlanıyor
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 12002