Şuan sitede 11108 kişi var

Doğubayazıt Ticaret odası toplantısı

diyadinnet tv

Doğubayazıt Ticaret odası toplantısı

DOGUBAYAZIT TICARET ODASI TOPLANTISI AGRI'NIN DOGUBAYAZIT ILCESINDE DOGUBAYAZIT GUMRUGUNE ISLERLIK KAZANDIRMAK, SINIR TICARETINE, SARISU ACIK PAZARI ILE TIKANAN GUNUBIRLIK SORUNUNA CIKIS YOLU BULMAK UZERE TICARET ODASI BASKANLIGINDA BIR TOPLANTI YAPILDI.

Sponsorlu Bağlantılar

Doğubayazıt Ticaret odası toplantısı

Doğubayazıt Ticaret odası toplantısı

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Doğubayazıt Gümrüğüne işlerlik kazandırmak, Sınır Ticaretine, Sarısu açık pazarı ile tıkanan günübirlik sorununa çıkış yolu
bulmak üzere Ticaret Odası Başkanlığında bir toplantı yapıldı.Ticaret odası konferans salonunda yapılan toplantıda; Doğubayazıt’ta Gümrük açılmasına karşın hiçbir işlevi olmadığı nedeniyle buraya işlerlik kazandırılması gerekliliği dile getirildi. Ayrıca atıl bırakılan Sınır Ticaret Merkezinin bulunduğu Sarısu Açık Pazar’ın yeniden faal hale getirilmesi konusu tartışıldı.

Tartışılan en önemli konulardan biride Gıda serbestîye yetkisinin Gümrüğe verilmesi gerekliliği üzerinde uzun uzadıya duruldu. Sonuç olarak bu sorunların çözümü için başta Kaymakamlık, Valilik, Siyasiler, Gümrük Müsteşarlığı nezdinde çeşitli girişimleri yapma kararı alındı.

Ticaret Odası Toplantı salonunda yapılan Toplantıya Ticaret Oda Başkanı Ali Efe Esnaf ve Sanatkârlar Oda başkanı Yaşar Ergül, Şoförler Oda Başkanı Fatih Tanrıkulu, DİAD Başkanı Nuri Taşdemir, Sanayi Sitesi Başkanı Ahmet Saltan, Ziraat Oda Başkanı Ali Avcı ve çok sayıda İthalat ve ihracat ile uğraşan iş adamları katıldı.
Haber:Taner Ertik

-

  • Tarih: 06.01.2008 Saat: 17:01 /
  • Ekleyen:

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS