Ağrı İl Meclisinde Tartışmalı Toplantı

Tarih: 04.07.2006 Saat: 18:16 Ekleyen: admin

AGRI IL MECLISINDE TARTISMALI TOPLANTI AGRI (CIHAN)- AGRI IL GENEL MECLISI TOPLANTISI TARTISMALAR ARASINDA YAPILDI. AYLIK OLAGAN TOPLANTISI ICIN SAAT 10.00'DA IL OZEL IDARESI TOPLANTI SALONU'NDA TOPLANAN ENCUMENLER, KOYE YONELIK YAPILAN CALISMALARI DEGERLENDIRMEK UZERE GUNDEM MADDELERINI GORUSMEYE BASLADI. IL GENEL MECLIS BASKANI M. MENFI GUNES BASKANLIGINDA TOPLANAN ENCUMENLER, KOY SORUNLARI HAKKINDA IL OZEL IDARE GENEL SEKRETERI ZEKI KARAKOC VE KOYE YONELIK HIZMET BIRIMI MUDURU HAKKI KAMAN'A YONELIK SORUNLARINI YONELTTILER. BU ESNADA TOPLANTIDA HARARETLI TARTISMALAR YASANDI.

Ağrı İl Meclisinde Tartışmalı Toplantı

Ağrı İl Meclisinde Tartışmalı Toplantı haberi

AĞRI (CİHAN)- Ağrı İl Genel Meclisi toplantısı tartışmalar arasında yapıldı. Aylık olağan toplantısı için Saat 10.00'da İl Özel İdaresi Toplantı Salonu'nda toplanan encümenler, köye yönelik yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere gündem Maddelerini görüşmeye başladı. İl Genel Meclis Başkanı M. Menfi Güneş başkanlığında toplanan encümenler, köy sorunları hakkında İl Özel İdare Genel Sekreteri Zeki Karakoç ve Köye Yönelik Hizmet Birimi Müdürü Hakkı Kaman'a yönelik sorunlarını yönelttiler. Bu esnada toplantıda hararetli tartışmalar yaşandı.

Köy sorunlarını anlatan encümenler Kaman'a köyler için gerekli olan çalışmaların yapılması gerektiğini söylerken, Kaman ise ellerindeki imkanlar dahilinde çalıştıklarını söyledi. Toplantının sonuna doğru Kaman'a bağıran Tutak Meclis üyesi Mehmet Turgut, köye yönelik çalışmaların daha hızlı yapılması gerektiğini ifade etti. Daha sonra Kaman, "Ben günlerce çalışıyorum. Evdeki bilgisayarımı iş yerime getirerek çalışıyorum. Ben elimden geleni yapıyorum. Herkese saygılar sunarım." diyerek toplantıdan ayırmak istedi. Bunun üzerine diğer encümenler engellemeye çalıştı.

Encümenlerden Alican Altıntaş, "Arkadaşlar meclise daha saygılı olmalıyız." diyerek arkadaşlarını uyarırken, Turgut da, "Biz gerekli saygıyı gösteriyoruz" şeklinde cevap verdi. Diğer Encümen ve Genel Sekreter Karakoç'un araya girmesi ile Alican Altıntaş dışarı çıkartılarak ortamın sakinleşmesi sağlandı.

İL GENEL MECLİS BAŞKANI MENFİ GÜNEŞ: YETKİLERİMİZİ İSTEDİĞİMİZ GİBİ KULLANAMIYORUZ
İl Genel Meclisi Başkanı Menfi Güneş ise, il genel meclis üyelerinin hiçe sayıldığını iddia etti. Güneş, "Biz halkımızın temsilcisiyiz. Halkımızın ve yasanın bize verdiği yetkiler çerçevesinde hareket etmemiz lazım. Ama biz şu anda bunu kullanamıyoruz. Hep birlikte çalışamıyoruz. Biz halkın temsilcisi olarak sessiz kalmayacağız. Başkanımızın başlattığı KÖYDES projesini en güzel şekilde yapmak için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu. Daha sonra encümenler tek tek söz alarak yaşadıkları sıkıntıyı dile getirdiler.
Ağrı il meclisi

Ağrı İl Meclisinde Tartışmalı Toplantı haberi 04.07.2006 Saat: 18:16 tarihinde eklendi.

Ekleyen : admin

8796
BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.