Şuan sitede 10051 kişi var

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi

diyadinnet tv

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi

AGRI IBRAHIM CECEN UNIVERSITESI HUKUMET, 'AGRI DAGI UNIVERSITESI'NIN ISMININ 'AGRI IBRAHIM CECEN UNIVERSITESI' OLARAK DEGISTIRILMESIYLE ILGILI YOK KANUNU'NDA DEGISIKLIK ONGOREN YASA TASARISINI TBMM'YE GONDERDI.

Sponsorlu Bağlantılar

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi

Hükümet, 'Ağrı Dağı Üniversitesi'nin isminin ' Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi' olarak değiştirilmesiyle ilgili YÖK Kanunu'nda değişiklik öngören yasa tasarısını TBMM'ye gönderdi.Tasarının gerekçesinde Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'nda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'la kurulan Ağrı Dağı Üniversitesi'nin kampus alanında yer alması gereken akademik, idari ve sosyal tesis binalarının IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding A.Ş. grup şirketleri tarafından bağış suretiyle yapılarak üniversite rektörlüğüne devredilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding A.Ş. arasında 2 Temmuz 2007 tarihinde protokol imzalandığı belirtilerek şöyle denildi:

"Hayırsever iş adamlarımızın bağışlarının yükseköğrenim alanına çekilmesi ve bu tür sosyal sorumluluk faaliyetlerinin onore edilmek suretiyle özendirilmesinin, yükseköğrenim yapma talebi ile üniversite kapılarını zorlayan gençlerimizin bu taleplerinin karşılanmasına katkı ve yatırımların daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacağı düşünülmektedir. Bu nedenle üniversitenin adının ' Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ' olarak değiştirilmesi amacıyla bu tasarı hazırlanmıştır."
Ali Ulurasba(iha) -

  • Tarih: 30.11.2007 Saat: 21:51 /
  • Ekleyen:

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS