Şuan sitede 11436 kişi var

Ağrı'da Kültür Sarayı ve Kongre Salonu yapım çalışmaları

diyadinnet tv

Ağrı'da Kültür Sarayı ve Kongre Salonu yapım çalışmaları

Ağrı İl Özel İdare Genel Sekreteri Cesim Gökçe, Kültür Sarayı ve Kongre Salonu yapımı için 29 Ağustos'ta ihale yapılarak yapım çalışmasına başlanacağını belirtti.

Gökçe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin 2009 yılında ihalesinin yapıldığını anımsatarak, yaşanan hukuki süreçte Kültür Sarayı ve Kongre Salonun yapım işinin uzadığını ifade etti.

İhale kararından sonra yer teslimi yapılıp ilgili firma tarafından yapıma başlanınca başka bir firma tarafından işin itiraza konu olduğunu anlatan Gökçe, şunları kaydetti:

''Konu Kamu İhale Kurumuna gitti ve mahkemeye konu oldu. Bu süre uzatıldı yaklaşık olarak 15 tane karar var. 2012 yılına kadar mahkeme kararı bu şekilde devam ederken iş sürüncemede kaldı. Bu sebeplerden dolayı işin yapımı durduruldu. Mahkemenin verdiği karar bizleri sevindirdi. Bizler yeniden yaptığımız keşifle işi ihale ettik. Bu ayın 29'da işin ihalesi yapılacak ve bu ihale sonucunda artık ilimizi Kültür saray ve Kongre Salonuna kavuşturacağız. 3 yıldır enkaz halindeki proje yeniden hayat geçecek ve güzel bir görünüme sahip olacak'' (A.A)Paylaşmaya ne dersin ?

0

Ağrı'da Kültür Sarayı ve Kongre Salonu yapım çalışmaları, haber yorumları

murat tarafından 2 yıl önce eklendi 08-08-2012 16:03:50

Memurlar için yapacağınız yada düşündüğünüz toki lojmanları ne durumda acaba

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 2
beğendim Beğendim:4

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS