Şuan sitede 4540 kişi var

diyadinnet tv

Aras Kargo, Aras Akademi ''Aile Okulu''nu açtı

ARAS KARGO, ARAS AKADEMI ''AILE OKULU''NU ACTI ARAS KARGO'NUN, SEKTORDEKI NITELIKLI IS GUCU IHTIYACINI KARSILAMAK AMACIYLA HAYATA GECIRDIGI ARAS AKADEMI'DE SIMDI DE AILE OKULU ACILIYOR.

Sponsorlu Bağlantılar

Aras Kargo, Aras Akademi ''Aile Okulu''nu açtı

Aras Kargo'nun, sektördeki nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği Aras Akademi'de şimdi de Aile Okulu açılıyor.

Aras Kargo'dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Aydın Üniversitesi ile işbirliği kapsamında açılan Aile Okulu'nda Aras Kargo Transfer Merkezi çalışanlarının eşlerine ''kadınlara Yönelik Bilinçlendirme Seminerleri'' düzenleniyor.

İlk seminerin 7 Temmuz'da yapılacağı Aras Akademi Aile Okulu'nda Sağlıklı bir evlilik, iletişim kurma, dikkat eksikliği ve mutluluk farkındalığı gibi aile kurumuna katma değer sağlayacak konular yer alıyor.

Türk kargo sektöründe bir ilk olan ve çalışanlarının kişisel gelişimini desteklemek amacıyla bugüne dek 5400 kişiye eğitim veren Aras Akademi, sadece Aras Kargo çalışanlarına değil, onların ailelerine de ulaşmak amacıyla Aras Akademi Aile Okulu'nu kurdu.

Şimdilik sadece Aras Kargo Transfer Merkezleri'nde çalışanların eşleri için açılan okulda ''Kadınlara Yönelik Bilinçlendirme Seminerleri'' düzenlenecek. İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından verilecek seminerlerde, Transfer Merkezi çalışanlarının istekleri doğrultusunda belirlenen; Birlikte Büyümek, İletişim Kurma, Dikkat Eksikliği ve Mutluluk başlıkları altında seminerler verilecek.

Seminerler kapsamında kadınlar, aile yaşam döngüsü, ebeveynlik sorumluluğu, sağlıklı evlilik, çocuklarda ergenlik dönemi, iletişim kurma, zaman planlama, sorun çözücü yaklaşımlar, dikkat eksikliği ve görülme dönemleri, dikkat eksikliğinde ebeveyn tutumları ve tedavi yöntemleri, mutluluk için yeni tekniklerin geliştirilmesi, özgüven kazanılması, mutluluk farkındalığı gibi dersler alacak. Programın; Akademik Koordinatörlüğü Hülya Çoban, Akademik Direktörlüğü Yrd. Doç. Dr. Ali İhsan Özeroğlu tarafından yürütülecek.

-''Türkiye çapında 5.400 çalışanımız Aras Akademi'de eğitim aldı''-

Aras Kargo İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gülçin Poyraz konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Aras Akademi'nin Aile Okulu'nu kurmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Gülçin Poyraz, ''Aras Akademi'nin temellerini 2009 yılında attık. Bu kadar kısa zamanda Türkiye çapında 5.400 çalışanımız Aras Akademi'de eğitim aldı. Aras Akademi mezuniyet törenlerinde çalışanlarımızın aileleri ile bir araya gelme fırsatı bulduk ve onlar keplerini fırlatırken ailelerinin gözlerindeki ışıltı bizlere ilham verdi. Aras Kargo'nun kocaman bir aile olduğu gerçeğinden yola çıkarak çalışanlarımızın da ailelerine yönelik eğitimler düzenlemeye karar verdik. İlk olarak Transfer Merkezi çalışanlarımıza bir Anket hazırladık ve aileleri için hangi eğitimlere ihtiyaç duyduklarını sorduk. Onlardan gelen yanıtlar doğrultusunda, değerli akademisyenlerimizle beraber eğitim programımızı belirledik'' değerlendirmesinde bulundu.

Aras Kargo olarak, tüm paydaşlarının mutluluğuna odaklanmış bir şekilde çalışmalarını sürdüklerini vurgulayan Poyraz, ''Paydaşlarımızın olduğu gibi çalışanlarımızın mutluluğu ve memnuniyeti bizim için çok önemli. Bu yüzden işine aşık çalışanlarımız olsun diye yola çıktık ve bu aşamaya geldik. Şimdi Aras Kargo çalışanlarının eşleri, daha mutlu bir aile olmak için kolları sıvayacak. Eşleriyle iletişimden çocuklarının gelişimine birçok konuda seminerlere katılacaklar. Seminerlerimizle yıl sonuna kadar 1.000 kadına ulaşmayı hedefliyoruz'' ifadelerini kullandı.(A.A)

  • Tarih: 09.07.2012 Saat: 17:56 /
  • Ekleyen: seref_y

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?


Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.