Şuan sitede 13404 kişi var

diyadinnet tv

Yavru kuzular annesiz kalınca

YAVRU KUZULAR ANNESIZ KALINCA AGRI'DA BIR CIFTCI, ANNELERI OLEN KUZU VE KECILERI BIBERONLA BESLIYOR.

Sponsorlu Bağlantılar

Yavru kuzular annesiz kalınca

Ağrı'da bir çiftçi, anneleri ölen kuzu ve keçileri biberonla besliyor.

Balkaynak köyünde yaşayan ve çiftçilik yapan Sinan Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 50 koyununun olduğunu, doğum yapan iki keçisiyle bir koyununun öldüğünü söyledi.

Annelerinin ölümünün ardından yavru kuzu ve keçilerin beslenmeye ihtiyaç duyduklarını belirten Aslan, yemin pahalı olmasından dolayı yavru hayvanları biberonla beslediğini kaydetti.

Yavru hayvanları iki aydır biberonla beslediğini ifade eden Aslan, şöyle konuştu:

''Anneleri ölen kuzulara Günde 3 öğün süt veriyorum. Bu yıl kış uzun sürdü. Bu da ayrı bir sıkıntı oldu bizim için. Bir ineğim var ve bu inekle de annesiz kalan yavruları beslemeye çalışıyorum. Bazen inek süt vermiyor. Süt olmayınca da şehirden süt satın alıyorum. Kendimiz yoğurt yemeyerek bu yavruları sütsüz bırakmıyoruz. Hayvancılık geçim kaynağımız. Bu kuzuları yaza çıkarabilirsem birini satıp maddi ihtiyacımı karşılayacağım. Bunun için bu yavrulara gözüm gibi bakıyorum.''

Süt veren ineğin yavrusunu da çoğu zaman aç bıraktıklarını anlatan Aslan, şunları söyledi:

''Başka çaremiz yok. Yavrular ilk başlarda biberona alışık değillerdi. Ben bunu birkaç Gün tekrarladım ve alıştılar. Aslında bütün yavrular süte ihtiyaç duyuyorlar ama 5'i annesiz. İmkan olmadığı için sadece bunlara veriyorum. Çoğu zaman aç kalıyorlar. Küçük oldukları için ot yemiyorlar. Köyün geneli bu yöntemle hayvanlarını besliyor. Bugünlerde Hava soğuk, güneş açsa belki süt verimi artar. O zaman hem yavrular hem de biz rahat ederiz.'' (A.A)

yavru-kuzular-annesiz-kalinca

yavru-kuzular-annesiz-kalinca

yavru-kuzular-annesiz-kalinca

  • Tarih: 02.04.2012 Saat: 17:05 /
  • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.