Şuan sitede 10595 kişi var

diyadinnet tv

İsviçre mücevher fuarındaki tek Türk firması Zela Kuyumculuk

ISVICRE MUCEVHER FUARINDAKI TEK TURK FIRMASI ZELA KUYUMCULUK ISVICRE'NIN BASEL KENTINDE YAPILAN DUNYANIN EN BUYUK SAAT VE MUCEVHER FUARI SONA ERDI. TUM DUNYADAN 2 BINE YAKIN FIRMANIN KATILDIGI FUARDA TURKIYE'DEN SADECE 11 FIRMA YER ALIRKEN, MUCEVHERCILIK DALINDA YALNIZCA BIR FIRMA TURKIYE'YI TEMSIL ETTI.

Sponsorlu Bağlantılar

İsviçre mücevher fuarındaki tek Türk firması Zela Kuyumculuk

İSVİÇRE'nin Basel kentinde yapılan dünyanın en büyük Saat ve mücevher fuarı sona erdi. Tüm dünyadan 2 bine yakın firmanın katıldığı fuarda Türkiye'den sadece 11 firma yer alırken, mücevhercilik dalında yalnızca bir firma Türkiye'yi temsil etti.

Zela Kuyumculuk firması yaptığı gösterişli takılarla fuarda Türkiye'yi tek başına temsil etti. Zela Firması geçtiğimiz yıl yaşadığı hırsızlık olayına karşın fuarlardan vazgeçmiyor. Bu yıl Baselword'de mücevhercilikte Türkiye'den tek firma olarak yine yerini aldı. Geçen yıl Türkiye'den fuara katılan ünlü kuyuculuk firmalarının hiç biri bu yıl Baselworld fuarında yer almadı. Geçen yıl dünya ticaret merkezindeki takı fuarından değeri bir milyon dolar civarında olan gerdanlığı sergi alanından Filipinli hırsızlar tarafından çalınan firma fuara katıldı. 

Zela Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Norayr İşler, çalınan gerdanlığın bulunmadığını bildirdi. Baselworld 2012'de Türkiye'yi temsil eden tek mücevher firması olmaktan gurur duyduklarını belirten İşler, müşterilerinin prensesler ve Arpa şeylerinin eşleri şeyhalar olduğuna dikkat çekti. yılda 21 fuara katıldıklarını bildiren İşler, "Baselworld tabii ki bunlar arasında en önemlisi, tek firma olarak Türkiye'yi temsil etmekten gurur duyuyoruz" dedi. Müşterilerinin mücevherden anlayan üst kesim olduğuna dikkat çeken İşler, şöyle konuştu:

"Böyle bir müşteri kitleniz varken taşın en iyisi ve en üst düzey işçilikle çalışmak zorundasınız. Biz bütün kullandığımız taşlar için teker terek sertifika alıyor bunu da müşterilerimize arz ediyoruz."

Baselworld Fuarı bu yıl 105 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı. 41 ülkeden 2 bine yakın firma fuara katıldı ve 3.320 gazeteci akredite oldu. Baselworld 2012'nin bitmesinin ardından fuar komitesi gelecek yılın takvimini açıkladı. 2013 de yenilecek fuar alanı ve konsept çalışmaları nedeniyle fuar normalden bir Ay sonraya alındı. 2013 Baselworl 25 Nisan ile 2 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.(DHA)

  • Tarih: 17.03.2012 Saat: 09:45 /
  • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?


Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.