Şuan sitede 9851 kişi var

AĞRI'DA BEDİÜZZAMAN KONFERANSI

diyadinnet tv

AĞRI'DA BEDİÜZZAMAN KONFERANSI

AGRI'DA BEDIUZZAMAN KONFERANSI AGRI INSANI YARDIMLASAMA VE DAYANISMA DERNEGI IYAD TARAFINDAN DUZENLENEN RISALE-I NUR MUELLIFI BEDIUZZAMAN SAID NURSI VE TALEBELERI KONFERANSI HALK EGITIM MERKEZI SALONUNDA YAPILDI. AĞRI

Sponsorlu Bağlantılar

AĞRI'DA BEDİÜZZAMAN KONFERANSI

AĞRI'DA BEDİÜZZAMAN KONFERANSI

Ağrı İnsani Yardımlaşama ve Dayanışma Derneği İYAD tarafından düzenlenen Risale-i Nur Müellifi Bediüzzaman Said Nursi ve Talebeleri Konferansı Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapıldı.

Zehra – Der Genel Başkanı Zekeriya Özbek ile Araştırmacı Yazar Osman Tekin’in konuşmacı olarak katıldığı konferansta konuşan Zehra - Der Genel Başkanı Zekeriya ÖZBEK; Bediüzzaman Said Nursi’ nin hayatında kesitler sunarak Bediüzzaman Said Nursi’ nin bugünkü problemleri yüz yıl önceden teşhis ederek çözüm önerilerini zamanın idarecilerine özellikle Sultan Abdulhamid’ e sunduğunu belirterek ancak yöneticilerin geleceği göremediğini belirtti.

Zekeriya Özbek Osmanlı Devletinin yıkılmasından sonra ortaya çıkan yeni yapının Bediüüzaman’ı Ankara’ ya davet edildiğini ancak İslam şeairine ilgisiz kalınması sebebiyle Bediüzzaman’ın irşada çalışmaları yaptığını ancak kabul görmemesi sebebiyle Van’a döndüğünü ardından sürgün ve hapis hayatının başladığını belirtti.

Bediüüzaman Said Nursi’ nin talebeleri hakkında da bilgi veren Zekeriya Özbek, Hulusi Yayhagil, Hüsrev Altınbaşak, Abdullah Yeğin ve diğer talebelerin üstada bağlılıklarını ve İslamiyet’e hizmetlerini övdü.

İkinci konuşmacı Araştırmacı-Yazar Osman Tekin’de yaptığı konuşmada Risale-i Nur talebeleri arasında uzun yıllar vakıf olarak hizmet etmiş olan Ağrı’lı İzzetin Yıldırım’ ın hayatından ve yaptığı hizmetlerden bahsetti.

İzzettin Yıldırım’ın fedakar, alçakgönüllü aynı zaman da cesur ve kararlı biri olduğunu belirten Osman Tekin “İzzettin Yıldırım el öptürmezdi, bir çocukla konuşuyorsa, çocuğu bırakıp, bir bürokratla ilgilenmezdi, hayata bakışı son derce sade idi. Risale-i Nur hizmetinde bulunduğu için evlenmemişti. Bütün mal varlığını Bediüzzaman’ ın gayeyi hayalim dediği Medresetü’z-Zehra Projesine bağışlamıştı.“ diye konuştu.

Yaklaşık üç buçuk Saat süren konferans soru- cevap kısmıyla sona erdi.

agrida-bediuzzaman-konferansi

agrida-bediuzzaman-konferansi - Ağrı

  • Tarih: 09.03.2012 Saat: 11:42 /
  • Ekleyen:

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS