Şuan sitede 21338 kişi var

diyadinnet tv

ishak Paşa SarayıAnadolu nun 7. harikası seçildi

ISHAK PASA SARAYIANADOLU NUN 7. HARIKASI SECILDI ISHAK PASA SARAYIANADOLU NUN 7. HARIKASI SECILDI
OSMANLIIMPARATORLUGU NUN LALE DEVRINDEKI SON BUYUK ANIT YAPISI OLAN ISHAK PASA SARAYI, ???????ANADOLU NUN 7. HARIKASI YARISMASINDA 7. SECILDI.

Sponsorlu Bağlantılar

ishak Paşa SarayıAnadolu nun 7. harikası seçildi

ishak Paşa SarayıAnadolu nun 7. harikası seçildi
Osmanlıimparatorluğu nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısı olan ishak Paşa Sarayı, ââ?¬Ë?Anadolu nun 7. harikası yarışmasında 7. seçildi.

18. yüzyılın Osmanlımimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar, sanat tarihi yönünden de büyük değere sahip olan Ağrı nın Doğubayazıt ilçesi nde bulunan ishak Paşa Sarayı, Anadolu daki tarihi güzellikleri dünyaya tanıtmak amacıyla internette düzenlenen ââ?¬Å?Anadolu nun 7 harikası yarışmasında 7. seçildi. internet üzerinde oluşturulan www.7woa.com adresinde Anadolu nun 7 harikasının belirlenmesi için 25 önemli tarihi eser arasında oylama yapıldı. 7 dilde tanıtımların yer aldığı sitede, 500 binin üzerinde oy kullanıldı. Oylama sonucunda ishak Paşa Sarayıalmış olduğu 6.46 lık oy oranı ve 35088 adte oy ile 7. harika seçildi.

Diğer eserler ise sırası ile şöyle; Mardin şehir Dokusu, Nemrut Dağı Anıt Mezarları, Hasankeyf şehir Dokusu, Ani Kenti, Zeugma Antik Kenti, Sümela Manastırıolarak sıralandı. Sitede tanıtım bilgeleri artırılarak, Anadolu nun zenginliklerini uluslararası alanında tanıtılması da hedefleniyor.

  • Tarih: 11.02.2005 Saat: 13:25 /
  • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.