Köyceğiz'de sel

Tarih: 07.01.2012 Saat: 15:00 Ekleyen: admin

KOYCEGIZ'DE SEL MUGLA'NIN KOYCEGIZ ILCESINDE KARGICIK CAYI'NIN TASMASI NEDENIYLE YASANAN SELDE 100'DEN FAZLA EVI SU BASTI, NARENCIYE BAHCELERI SULAR ALTINDA KALDI.

Köyceğiz'de sel

Köyceğiz'de sel haberi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Kargıcık Çayı'nın taşması nedeniyle yaşanan Selde 100'den fazla evi Su bastı, narenciye bahçeleri Sular altında kaldı.

Köyceğiz ilçesinde dün gece başlayan şiddetli yağış aralıksız sürüyor. Şiddetli yağışın ardından taşan Kargıcık Çayı'nın çevresinde ve Köyceğiz ilçesinde 100'den fazla evi su basarken, çok sayıda otomobil ve narenciye bahçeleri sular altında kaldı.

Evleri su basan vatandaşlar kendi imkanlarıyla suları temizlemeye çalışıyorlar.

-Vali Sel bölgesinde-

Muğla Valisi Fatih Şahin, Kargıcık Çayı'nın taştığı dere yataklarında ve Köyceğiz ilçe merkezinde incelemelerde bulundu.

Vali Şahin, yaptığı açıklamada, Köyceğiz'de 40-50 yıldır bu tür şiddetli yağışın yaşanmadığını, yağışın ardından Kargıcık Çayı'nın 3 noktadan taştığını söyledi.

Çayın geçtiği ilçe merkezinde su baskınlarının yaşandığını dile getiren Şahin, ''Ekiplerimiz öncelikle Suyun taştığı 3 önemli noktayı kapatmaya çalışıyorlar. Şiddetli yağış gece yarısına kadar sürecek. Son 30 Saatte metrekareye 170 kilogramın üzerinde yağış düştüğü öğrenildi. Yağış gece yarısına kadar süreceği için vatandaşlar dikkatli olmaları gerekiyor'' dedi.

Mahsur kalan öğrenciler tahliye edildi

Özellikle yerleşim alanlarının dere kenarlarında çalışma yaptıklarını belirten Şahin, Köyceğiz ilçe merkezindeki yerleşim alanlarının yanı sıra otogarda da su baskınının yaşandığını kaydetti. Dere kenarlarında yaşayan vatandaşların dikkatli olmalı gerektiğini vurgulayan Şahin, ''Uzun vadede derenin mutlaka ıslah edilmesi gerekiyor. Ayrıca Yatılı Bölge Okulunda mahsur kalan öğretmen ve öğrencilerin hepsi tahliye edildi'' diye konuştu. (A.A)

Köyceğiz'de sel haberi 07.01.2012 Saat: 15:00 tarihinde eklendi.

Ekleyen : admin

9664
BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
  • Başbakan Erdoğan Meşal ile görüştüBaşbakan Erdoğan Meşal ile görüştüBaşbakan Erdoğan Hamas Siyasi Büro Şefi Meşal ile telefonla görüşerek Filistin'de milli mutakabatın sağlanması yolunda gerçekleşen ...
  • Putin'den Ukrayna'ya uyarıPutin'den Ukrayna'ya uyarıRusya Devlet Başkanı Putin, "Ukrayna hükümetinin kendi vatandaşlarına karşı silah kullanmasının sonuçları olacaktır" dedi.
  • AA ekibi Ukrayna'da darp edildiAA ekibi Ukrayna'da darp edildiUkrayna'nın doğusundaki Donestk'te görev yapan AA ekibi, sivil polislerce darp edildi.
  • Taziyeyi sevgiyle kabul ediyoruzTaziyeyi sevgiyle kabul ediyoruzTürkiye Ermenileri Patrikliği "Sayın Başbakanımızın hayatlarını kaybeden Ermenilerin huzur içinde yatmaları dileklerine "Amin" diyor, ...
  • Ukrayna'da operasyonUkrayna'da operasyonUkrayna, protestoların sürdüğü doğudaki Slavyansk ve Mariupol'de operasyona başladı.
  • Obama'dan Rusya'ya yaptırım uyarısıObama'dan Rusya'ya yaptırım uyarısı- Obama: “Ukrayna konusundaki uluslararası taahhütlerine göre hareket etmemesi halinde Rusya’ya yönelik yeni dalga yaptırımlar devreye ...
  • ÖSYM'den LYS uyarısıÖSYM'den LYS uyarısıÖSYM, üniversite tercihlerinde ortaöğretim alan öğretmenliği programlarına yer vermek isteyen adayların puanlarının hesaplanabilmesi ...
  • Mısır'da yol kapatma eylemiMısır'da yol kapatma eylemiMısır'da "İhvan üyesi oldukları" iddiasıyla gözaltına alınan kişilerin yakını bir grup, Beni Suveyf'de şehirler arası yolu trafiğe ...
  • Kaybedeni olmayan bir savaşKaybedeni olmayan bir savaşCumhurbaşkanı Gül, Çanakkale Kara Savaşları'nın acı bir tarihten güçlü bir dostluk çıkartılmasına vesile olduğunu belirterek, "Bu ...
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.