Şuan sitede 2616 kişi var

TÜFE'de en yüksek artış alkollü içki ve tütünde

TUFE'DE EN YUKSEK ARTIS ALKOLLU ICKI VE TUTUNDE TURKIYE'DE 2011 YILI ITIBARIYLA YILLIK ENFLASYON, TUKETICI FIYATLARINDA (TUFE) YUZDE 10,45, URETICI FIYATLARINDA (UFE) YUZDE 13,33 OLDU.

Sponsorlu Bağlantılar

TÜFE'de en yüksek artış alkollü içki ve tütünde

Türkiye'de 2011 yılı itibarıyla yıllık enflasyon, tüketici fiyatlarında (TÜFE) yüzde 10,45, üretici fiyatlarında (ÜFE) yüzde 13,33 oldu.

Piyasada 2011 enflasyon beklentisi yüzde 10 dolayındaydı. Merkez Bankası'nın 2010 yılı Aralık ayı ikinci anketinde de enflasyon beklentisi yüzde 10,26 olarak belirlenmiş, Orta Vadeli Programda'da (OVP) yüzde 7,8 tahminine yer verilmişti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 2011 Aralık ayında aylık bazda enflasyon TÜFE'de 0,58, ÜFE'de yüzde 1 artış gösterdi. TÜFE'de bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,35, 12 aylık ortalamalara göre yüzde 6,47 artış meydana geldi.

Bir önceki yılın aynı ayına göre TÜFE'de en yüksek artış yüzde 18,50 ile Alkollü içecekler ve tütün grubunda gerçekleşti. Çeşitli mal ve hizmetler yüzde 17,14, ulaştırma yüzde 12,22, gıda ve Alkolsüz içecekler yüzde 12,21, ev eşyası yüzde 11,04 ile en yüksek artışın gözlendiği harcama grupları oldu.

Aralık'ta endekste yer alan 445 Maddeden 73'ünün ortalama fiyatlarında değişim olmadı, 255 maddenin ortalama fiyatlarında artış, 117 maddenin ortalama fiyatlarında ise düşüş gerçekleşti. (A.A)

 • Tarih: 03.01.2012 Saat: 10:14 /
 • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?


Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
 • Bağdat ve Erbil petrolü ABD mahkemesinde
  Bağdat ve Erbil petrolü ABD mahkemesinde

  ABD Mahkemesi’nin, Teksas açıklarında bekleyen "United Kalavrvta" adlı tankerdeki 100 milyon dolar değerindeki Kuzey Irak petrolüne el koyma
 • THK havayolu şirketi kuracak
  THK havayolu şirketi kuracak

  THK Başkanı Yıldırım, THK olarak kendi havayolu şirketlerini kurucaklarını belirtti.
 • Doğalgazada fiyat değişikliği yok
  Doğalgazada fiyat değişikliği yok

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Doğalgazla alakalı herhangi bir fiyat değişikliği olmadığını, Ağustos ayında da
 • Petrole e-denetim geliyor
  Petrole e-denetim geliyor

  Maliye Bakanı Şimşek, "Petrol ve petrol ürünlerinin üretimi veya ithalatından tüketimine kadar geçen aşamaları artık elektronik ortamda
 • Sıfır faizli krediye rekor başvuru
  Sıfır faizli krediye rekor başvuru

  Soma'daki maden faciası ve Suriye sınırındaki çatışmalardan etkilenen bazı ilçelerdeki KOBİ, esnaf ve sanatkarlara yönelik sunulan sıfır
 • Petrol Irak'tan, gaz Rusya'dan
  Petrol Irak'tan, gaz Rusya'dan

  Petrol ve doğalgazın büyük bölümünü ithalat yoluyla temin eden Türkiye'nin ham petrolde en önemli pazarı Irak, doğalgazda ise Rusya oldu.
 • Kurulan şirket sayısı arttı
  Kurulan şirket sayısı arttı

  Bakan Yazıcı, "Yılın ikinci çeyreğinde kurulan şirket sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,7 artarak 14 bin 578'e ulaştı"
 • YHT'ye yoğun ilgi
  YHT'ye yoğun ilgi

  Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren, sefere başladığı ilk gün yaklaşık 5 bin yolcu taşıdı.
 • Ankara-İstanbul YHT seferine yoğun ilgi
  Ankara-İstanbul YHT seferine yoğun ilgi

  Ankara-İstanbul arası mesafeyi 3,5 saate indiren YHT'ye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.