Yaz estetiği

Yaz estetiği

cilt bakımı güzellik yüz maskesi Peki bütün yazı estetik operasyonsuz mu geçireceksiniz? Tabii ki hayır! İşte size yaz boyunca yaptırabileceğiniz, izsiz tekniklerden oluşan birkaç estetik önerisi. Sezon açılıncaya kadar idare etmeniz için!
Estetik operasyonların yapılması için önerilen bazı dönemler vardır. Örneğin; nisanda meme, liposuction ve karın; ağustosta burun, yüz germe, yağ enjeksiyonu operasyonları yapılabilir. Peki ya yaz mevsimi? Kesinlikle mi bıçak altına yatamıyoruz yaz aylarında? Üzülmeyin! Sere serpe açılıp saçıldığımız sıcak havalarda nispeten hafif denebilecek izsiz operasyonlar yaptırmak mümkün. Zaten estetik cerrahideki gelişmelerin bütün amacı da hastaları hastanede yatırmadan daha çabuk evlerine yollamak. Yani günübirlik cerrahi, daha az izli ameliyatlar ve daha doğal sonuçlar elde etmek.
Cosmed Estetik Plastik Cerrahi Merkezinin sahibi Dr. Nazım Çerkeşe göre yaz aylarında estetik yapılmaz diye bir kural yok, sadece yapılan estetik operasyonların yoğunluğu değişiyor. Örneğin; yaz aylarında liposuction ameliyatlarında azalma olduğunu söyleyen Dr. Nazım Çerkeş, bunun sebebini cildin daha pürüzsüz bir şekilde yerleşmesine yardımcı olmak amacıyla 2-3 hafta giyilen elastik korseye bağlıyor. Aksi taktirde operasyonla ilgili hiçbir sakınca olmadığını vurguluyor. Yaz aylarında yapılacak operasyonlarla ilgili hastaların en sık sorduğu soruların başında, sıcakların anesteziyi olumsuz etkileyip etkilemediği geliyor. Dr. Çerkeş, yazın ya da kışın Anestezi almak arasında bir fark olmadığını söylüyor. Sonuç olarak yaz aylarında estetik plastik cerrahi operasyonların yapılmasında bir sakınca yoktur. Kaldı ki okulların tatil olması nedeniyle öğrencilerin ve yurtdışından yaz tatili için Türkiyeye gelen, gerek Türk gerekse yabancı turistlerin estetik cerrahi operasyonlar için bu dönemi tercih ettikleri de söylenebilir. Buna bağlı olarak ameliyatların, sonbahar aylarına oranla yaz aylarında daha fazla yapıldığını bile söyleyebiliriz diyor Dr. Çerkeş.
Endoskopik yüzçleştirme
Yazla birlikte yüz germe ameliyatları azalırken, yüze endoskopik cerrahi ile yapılan müdehaleler sürüyor. Daha az kesi yapılan ameliyatlarda daha az iz kaldığını söyleyen Dr. Nazım Çerkeş, özellikle artık endoskopik cerrahideki gelişmelerle sadece 2-3 santimlik küçük kesilerle operasyonların gerçekleştirildiğini anlatıyor. Çerkeşe göre estetik cerrahideki en son gelişme ise orta yüz bölümünün endoskopik yöntemleçleştirilmesi. Bu yöntemle şakak bölgesindeki saçlı deri içine 2-3 cmlik bir kesi yapılıp bu kesiden optik kameralar ve cerrahi aletler sokularak elmacık kemiği üzerindeki yağ yastıkçığı, altındaki kemiklerden serbestleştiriliyor. Bu yağ yastıkçığına konulan dikişle, bu yastıkçık yukarıya asılıyor. Böylece elmacık kemiği çıkıntısı yeniden oluşturulmuş ve burun kanadı ile ağız arasındaki çizgi üzerindeki deri katlantısı yok edilmiş oluyor. Yüzeç ve Canlı bir ifade kazandıran bu yöntemin en büyük avantajı, saçlı deri içine yapılan küçük bir kesi ile gerçekleştirildiğinden görünen hiç bir iz oluşmaması. Bir başka özelliği de klasik yüz germe ameliyatlarına göre dahaç kişilere de rahatlıkla uygulanabilmesi. Dr. Çerkeş, bu yöntemle morluk ve şişliklerin daha kısa sürede kaybolduğunu ve aynı kesiden kaş kaldırma operasyonuyla birlikte de yapılabildiğini söylüyor.
Cosmed Estetik Plastik Cerrahi Merkezi Tel: (216) 368 18 83
Fiyatı: 2500 YTL.
Öğle arasıçlik
Dünyada bilinen adıyla lunch time operations günübirlik operasyonlar olarak da biliniyor. Op.Dr. Cengiz Ersezen ise uyguladığı iple çekme/asma yöntemini, çoğu estetik cerrahın aksine Batı'dan değil, Doğu Bloku ülkelerinden öğrenmiş. Pek yakında da bunun geliştirilmiş bir modeli ve bir Gürcü'nün yöntemi olan lunch time face lift i uygulamaya başlayacak. Kesip biçme olmadan, cilt altından geçirilen balık kılçığı gibi bir iplikle uygulanan yöntemde, dokulara yapışan iplik cildi toparlıyor. Yöntem, Amerikada feather lift adıyla uygulanıyor. Ersezen'in uyguladığı iple çekme/asma yöntemi ise daha çok 35-45 yaşa arasında, cildi çok sarkmamış kadınlarda başarılı sonuçlar veriyor. Küçük bir delikten girip kas kılıfını bulan Ersezen, saçı topuz yapmışsınız gibi bir görüntüyü elde ediyor. Bu da oldukça doğal bir görüntü veriyor. Ayrıca ertesi Gün ufak bantları çıkarıp işe gitmek mümkün. Yüz germe ameliyatına henüz gerek görülmeyen durumlarda iyi bir alternatif.
4 yıldır bu çekme/asma işlemiyle ilgili eğitim aldığını söyleyen Ersezen, yöntemi kaş, yüz, boyun germede ve popo kaldırmada uyguluyor. Bütün yüz için fiyatı 2000 YTL civarında.
Popüler yöntem: Karboksi-terapi
Son zamanlarda oldukça popüler bir yöntem olan karboksiterapi, vücutta yağlı dokular üzerine küçük iğnelerle Karbondioksit gazı verilerek yapılan zayıflatma işlemi olarak özetlenebilir. Naturebella'da karboksiterapiyi uygulayan Dr. Neslihan İbrahimoğlu, verilen karbondioksit gazının vücudun o bölgesine bol Oksijen pompaladığını anlatıyor. Böylece dolaşım hızlanıyor ve oradaki yağlı doku küçülmeye başlıyor. Bu yöntem, özellikle hamilelik ve ani kilo almadan sonra oluşan çatlak bakımlarında, göğüs dikleştirmede, zayıflamada, yara, yanık, iz tedavilerinde, sigaranın ciltte yarattığı olumsuz etkileri gidermekte ve cildi güneşten korumada kullanılıyor. Başarılı sonuç alınması için minimum 10 seans gerekiyor. Seanslar 35-40 Dakika sürüyor. Seansı 80 $; 15 seans alınca paket indirimi uygulanıyor.
Naturebella Tel: (212) 219 44 39
Uasonic liposuction
1970li yıllarda gelişen liposuction, gelişen teknolojiyle birlikte yerini uasonic liposuctiona bırakıyor. Bu sistemde, tıpta teşhis ve tedavide kullanılan uason dalgalarından yararlanılıyor. Uason dalgalarının aktif frekansı yağ hücrelerine göre ayarlanıyor ve bundan etkilenen yağ hücreleri eriyerek kayboluyor. Böbrek taşının uason dalgalarıyla kırılmasında nasıl yalnızca taş kırılıp böbrek ve vücudun diğer dokuları bundan zarar görmüyorsa, uasonic liposuction'da da yalnız yağ hücreleri eriyor, o bölge içinde bulunan damar, sinir sistemi bu dalgalardan etkilenmiyor.
Bu tekniği ülkemizde uygulayan doktorlardan biri olan Estetik Plastik Rekonüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tuncer Özalp, uason tekniğini liposuctionla kıyasladı ve şunları anlattı: Klasik liposuctionda dokular kazınarak bir vakumda toplanır. Uasonik sistemde ise kazıma yok. Liposuctionda yağlar küretle koparılıp emilirken, küretin yolu üzerindeki damarlar da koparıldığından Ameliyat sonrası o bölgede şişlik ve morluklar meydana gelir. Uasonic sistemde ise bu komplikasyon görülmez. Liposuction sinirleri de zedelediğinden o bölgede hissizlik meydana gelir. Uasonic liposuctionda bu olmaz. Ayrıca bu sistemle müdahalede bulunulan böin cildinde gerilme olur. Ameliyat sonrası Ağrı ve şişlik şikayetleri son derece azdır. Hafif bir müdahale olduğu için hasta ameliyat sonrası çok kısa sürede iyileşir.
Fiyatı: 1000-3000 YTL arasında.
Güneşe karşı: Vital anti-aging
Cildinizi yazın güneşin zararlı etkilerinden korumak için dünyada da kullanılmaya başlayan bir yöntem, Türkiyedeansmed Saç ve Kozmetik Cerrahi Kliniği'nde Dermatolog Dr. Betül Şengör tarafından uygulanıyor. Deri altına enjekte edilen doğal karışım, cildi, rüzgar, güneş gibi olumsuz faktörlere karşı içeriden koruyor. Güneş hasarıyla karşı karşıya kaldığımız yaz günlerinde bu özel yöntem koruma sağlıyor.
Şengöre göre göre cildiniz sağlığınız için ne kadar önemliyse hyraluronik Asit de cilt için o kadar önemli. Ciltte doğal olarak var olan bu Madde, suyu tutarak cildi nemlendiriyor, gerginliğini ve tazeliğini korumasını sağlıyor diyen Şengör, yaşlanmaya başlayınca, vücudun hyaluronik asit üretimini azalttığını ve cildin elastikiyetini, canlılığını kaybettiğini söylüyor. Şengör şöyle devam ediyor: Bu fark kadınlarda daha bariz görülüyor. Cildin bu doğal kaybını Vital anti-aging uygulaması geri kazandırıyor. Vital anti-aging uygulamasında cildin altına enjekte edilen karışım, insanda doğal olarak varolan saf, berrak ve jel görünümlü hyaluronik asit partiküllerinin aynısı. Kolaylıkla enjekte edilen bu akışkan karışım, deri altına verildiğinde, cildi sıkılaştırıyor, taze, doğal bir canlılık, dahaç ve sağlıklı bir görünüm veriyor.
Vital anti-aging icin herhangi bir ön test gerekmiyor. Uygulama 15-20 dakikada tamamlanıyor.ellikle 4 haftada bir 2-3 seans ve 4-6 ayda bir tekrarlama öneriliyor. Uygulamanın etkileri uzun süreli, ancak kalıcı değil; bilginize
Fiyatı: 250-400 $ arasındaansmed Tel: (212) 281 13 00..

Bunları Okudunuz mu?15.09.2009 Saat: 00:00

Paylaşmaya ne dersin ?

Yorum Ekle
Güvenlik Kodu

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ1234567890
Bayanlara Özel Bilgi EkleBayanlara Özel

Bayanlara özel | Diyet | Kadınlara özel | özel diyetler | bayan bilgileri | bayanlara özel yazılar | diyetisyen | zayıflama ile ilgili yazılar | kilo verme | kadın hastalıkları | bayanlar.


İnce ve güçsüz saçlar için beslenme önerileri | Defne Sabunu ve Faydaları | Sivilce Akne Vulgaris | Yüzdeki Kılcal Damarlar İçin Maske | Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları | Siyah Noktaların Temizliği İçin Doğal Yöntemler |