Romatizma eklem ağrıları Glukozamin kondroidin Romatizma,

Romatizma ve eklem ağrıları için Glukozamin kondroidin

Sponsorlu Bağlantılar

Diyadinnet'te yayınlanan Romatizma ve eklem ağrıları için Glukozamin kondroidin yazısı, sitemizde Romatizma ve eklem ağrıları için Glukozamin kondroidin hakkında yayınlanan yazıyı okumaktasınız.

Romatizma, özellikle de diz romatizması şikayeti çok az kişi var.

50 yaşına yaklaşıldığında diz ağrıları ortaya çıkmaya başlıyor ve bu noktada, sorunlara doğal çözümler arama telaşı başlıyor. İlk akla gelen doğal destek "Glukozamin sülfat' oluyor.

Bazı doktorlar Glukozamin sülfatı etkili bulurken, bazıları da pek faydası olmadığını söylüyorlar. Aslında, diz eklemi , herhangi bir travma ile karşılaştığı zaman iyileşmek için Glukozamin'i kendisi de üretiyor.

Yaş ilerledikçe vücudumuzda Glukozamin üretimi azalıyor. ağız yoluyla alınan Glukozamin desteğinin eklem kıkırdağının onarımında yararlı olabilmesinin sebebi belkide bu. Glukozamin'in yararlı olabilmesi için tavsiye edilen doz, günlük 750-1500 mg arasında. Bu destek eklem ağrısı yanında şişliğini azaltabiliyor. Glukozamin'den iyi sonuçlar elde edebilmek için bir kaç hafta beklemek gerekiyor.

Glukozamin+kondroidin kombinasyonu daha iyi

Glukozamin'i, Kondroidin sülfat ile birlikte kullananlar ve bu kombinasyonun daha iyi sonuçlar verdiğini gösteren araştırmalar var. Kondroidin sülfat da aslında tekrarlanan glukoza birimlerinden oluşuyor.

Bu Maddenin kıkırdak elastikiyeti desteklediği, kıkırdağın parçalanmasına yol açan enzimlerin faaliyetini önlediği, eklemde Su tutumunu artırdığı, yeni kıkırdak üretimine faydalı olduğu belirtiliyor. Kondroidin sülfatın kemiklerin kalsiyum gücünü artırdığını, kemik onarımını hızlandırdığını düşünenler var. Bizim kanaatimiz de Glukozamin ve Kondroidin'in birlikte kullanımının daha faydalı olabileceği yönündedir.

YAN ETKİSİ VAR MI

Glukozamin destekleri ıstakoz, karides, yengeç gibi deniz ürünlerinin kabuklarından, Kondroidin ise köpekbalığı ve sığır kıkırdağından elde edilmektedir. Glukozamin'in deniz ürünlerine alerjisi olanlarda alerji yapabileceği, ayrıca karın ağrısı, mide yanması, bulantı, kusma, ishal ve baş ağrısına yol açabileceği biliniyor.

Bu doğal destekleri tok karınla kullanmanızı tavsiye ederim. Glukozamin'in insülin direncini tetikleyebileceğini, kan şekerini biraz artırabileceğini ileri sürenler de var. Diyabetli iseniz dikkatli olun, kan şekerinizi iyi izleyin!

DOKTORUNUZA SORMADAN KULLANMAYIN

Belirttiğimiz bu destekleri sadece ve sadece doktorunuzun önerisi ile kullanmalısınız. Bu desteklere başlama kararını mutlaka doktorlara bırakmalı, kendi başınıza veya satıcıların, kapıdan kapıya ürün pazarlayanların, komşuların tavsiyesi ile bu ürünlere başlamamalısınız.
Prof.Dr.Osman Müftüoğlu

sponsorlu bağlantılar

Romatizma ve eklem ağrıları için Glukozamin kondroidin yazısını okuyan bunlarıda okuduRomatizma ve eklem ağrıları için Glukozamin kondroidin yorumları
aslihan 15-03-2015 8:50:49

Kullanmayi düşünüyor um ama cesaret edemiyorum lütfen gerçek ten faydası olan varsa yardımcı olabilir mi

hacer 06-05-2014 23:09:55

1 yıldır dayanılmaz diz ve diğer eklemlerim ağrıyor, o kadar çok ilaç kullandım ki geçici rahatlamalar sağladı.bir haftadır kullanıyorum nbl-msm sabırla ağrıların geçmesini bekliyorum.....

bedia 29-04-2014 0:00:53

glukozamin kondroitin adlı bitkisel ilacı ben de kullanıyorum yaklaşık bir haftadır fakat bir şey fark etmedi ağrılarımda aksine daha kötü hissetmeye başladım ağrılarımı acaba neden sabırlı olup beklemeliyim yoksa bırakmalı mıyım bilemiyorum.

GÖKHAN 03-12-2013 15:31:02

Allah bana bu ürünü tavsiye edenlerden razı olsun.2 haftada inanılmaz sonuçlar verdi.Ağrılarım inanılmaz azaldı.Sabır edin ve düzenli kullanımda inanılmaz sonuçlat alacaksınız.

talha 23-11-2010 11:26:05

inanmak her şeyin başında gelir,dua hükmüne geçer. yukarıda bahsedildiği üzere bir yakınım namazlarını sandalyede kılan yaşıda epey geçmiş birisi iken ağrıalrıda vardı tabikii, FOREVER FREEDOM (GLUKOZAMİN,KONDROİTİN,MSM VE ALOE VERA KATKILI) adlı içeceği yaklaşık 2 aylık bir süre kullanımdansonra şu an rahat rahat namaz kılabiliyor ve ağrıları dindi tavsiye ederim fakat düzenli, sabırlı ve inanarak kullanacaksanzı bol sağlıklı günler bitkiderman.flptr.com

gülbahar 22-10-2010 11:34:37

inanmak istiyorum ama inanamıyorum.sağlık önemli çünkü.

Yorum Ekle
Güvenlik Kodu

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ1234567890
Bayanlara Özel Bilgi EkleBayanlara Özel

Bayanlara özel | Diyet | Kadınlara özel | özel diyetler | bayan bilgileri | bayanlara özel yazılar | diyetisyen | zayıflama ile ilgili yazılar | kilo verme | kadın hastalıkları | bayanlar.

Paylaşmaya ne dersin ?

0
Bağlanıyor
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 5178