Beslenme ve Diyet Bölümü kararı YÖKe gitti

Sponsorlu Bağlantılar

Diyadinnet'te yayınlanan Beslenme ve Diyet Bölümü kararı YÖKe gitti yazısı, sitemizde Beslenme ve Diyet Bölümü kararı YÖKe gitti hakkında yayınlanan yazıyı okumaktasınız.

Beslenme ve Diyet Bölümü kararı YÖK'e gitti
Selçuk Üniversitesi Senatosu Akşehir Sağlık Yüksek Okulu'na Beslenme ve Diyet Bölümü açılması ile ilgili kararı Yüksek Öğretim Kurumu'na (YÖK) gönderdi.Akşehir Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Profesör doktor Mustafa Büyükmumcu, Hemşirelik bölümünün ardından Beslenme ve Diyet Bölümü'nün açılması ile ilgili kararın Selçuk Üniversitesi Senatosu'nda onaylandığını bildirdi. 3 sene önce eğitime başlayan Sağlık Yüksek Okulu'nda şu anda 130 öğrencinin eğitimine devam ettiğini belirten Büyükmumcu, Beslenme ve Diyet Bölümü'nün açılması ile her sene yeni bölüme 40 öğrenci kabul edebilme imkanının doğacağını ifade etti.
HEDEF SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Yeni binasına taşınan okulun şu anda fiziki yeterlilik bakımından belli bir düzeye ulaştığını ancak, açılması planlanan 3. bölüm olan Fizik Tedavi Bölümü için yeni gelişmelerin bekleneceğini anlatan Profesör Doktor Büyükmumcu, "Okulumuz fiziki yapısı 3 bölüme hizmet verebilecek kapasitededir. Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde açılacak Beslenme ve Diyet Bölümü'nün açılışı ile ilgili olarak uğraşıyoruz. Şöyle ki üniversite senatosundan YÖK'e gönderilmek üzere karar çıktı. YÖK'ten karar olumlu olarak geldiği takdirde bölüm açılmış olacak. Şu anda bir 40 öğrenci istiyoruz. Şundan dolayı buradaki eğitim öğretim elemanlarının artması ile öğrenci sayısı da buna paralel olarak artacaktır. Zaten YÖK her sene öğrenci sayısını artıyor. İlerleyen dönemlerde açılan bölüm sayısı 4'e ulaştığında Sağlık Bilimleri Fakültesi de açılabilecek.
MEZUN OLANLARIN İŞ SIKINTISI YOK
Akşehir Sağlık Yüksek Okulu'ndan mezun olan hemşireler ve açılacak yeni bölümden mezun olacak diyetisyenlerin işsiz kalma ihtimalinin olmadığını belirten Akşehir Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Profesör Doktor Mustafa Büyükmumcu okulun gelişmesi için Akşehir Devlet Hastanesi'nin de fiziki ve hasta potansiyeli olarak geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Okulda açık olan bölüm ve yeni bölümlerde her sınıfın kursları bulunduğu ve bu kursların hastanelerde verildiğini belirten Büyükmumcu, "Özellikle bundan sonraki adam olan Fizik Tedavi bölümü ile ilgili Akşehir'de bir hastane açılması lazım. Öğrenci sayısı artıkça bizim de isteklerimiz artacak. Bunu daha önce Akşehir'de ilgililere bildirdik. Öğrencilerimizin sosyal mekanlara yeni bir kapalı spor salonuna, yurt gibi tesislere ihtiyacı var. Bunlar sağlandığı oranda okulumuzda gelişecek. Mezun olan öğrencilerimiz ise sağlık alanında istihdam edilecek" dedi.

sponsorlu bağlantılar

Beslenme ve Diyet Bölümü kararı YÖKe gitti yazısını okuyan bunlarıda okuduBeslenme ve Diyet Bölümü kararı YÖKe gitti yorumları
Yorum Ekle
Güvenlik Kodu

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ1234567890
Bayanlara Özel Bilgi EkleBayanlara Özel

Bayanlara özel | Diyet | Kadınlara özel | özel diyetler | bayan bilgileri | bayanlara özel yazılar | diyetisyen | zayıflama ile ilgili yazılar | kilo verme | kadın hastalıkları | bayanlar.

Paylaşmaya ne dersin ?

0
Bağlanıyor