Şuan sitede 11548 kişi var

diyadinnet tv

Kol ve Omuz Egzersizleri

Sponsorlu Bağlantılar

Diyadinnet'te yayınlanan Kol ve Omuz Egzersizleri yazısı, sitemizde Kol ve Omuz Egzersizleri hakkında yayınlanan yazıyı okumaktasınız.

Kol ve Omuz Egzersizleri
Daha güçlü kollar, daha dik omuzlar! Güçlü kollar ve omuzlar mı istiyorsunuz? İşte size düzenli olarak kol ve omuz kaslarınızı çalıştırmanızı sağlayacak egzersizler:Diğer egzersizlere başlamadan yaptığınız gibi kol ve omuz egzersizlerinden önce de vücudunuzu ısınma hareketleri veya tempolu yürüyüşle egzersizlere hazırlamalısınız. Fiziksel bir rahatsızlığınız varsa bu egzersizleri uygulamadan önce doktorunuza danışmalı ve egzersizlerden sonra vücudunuzu eip rahatlatmayı unutmamalısınız.Şınav: Şınav çekmek kol kaslarını güçlendirmeye yarayan en önemli egzersizlerden biridir. Yüzükoyun yere uzanın ve ellerinizi omuzlarınızın iki yanına gelecek şekilde yere koyun. Yavaşça vücudunuzu elleriniz ve Ayak parmaklarınız yerde kalacak şekilde yukarı kaldırın. Sonra da aynı şekilde kollarınızı dirseklerden bükerek aşağı indirin ama vücudunuz yere temas etmesin. Bu hareketi yaparken elinizden geldiğince vücudunuzu bükmemeye çalışın. Başlangıçta egzersizi yapabildiğiniz sayıda tutun, harekete alıştıkça bu sayıyı 8-12'ye çıkarın.
Kollarla oturup kalkma: Bu hareketi bir Sandalye yardımıyla yapabilirsiniz. Sandalyenin ucuna oturup ellerinizi kalçanızın iki yanına yerleştirin. Bacaklarınızı bükmeden öne doğru uzatın, topuklarınızla yere basın. Kollarınızın üzerinde deizi sağladıktan sonra, dirseklerinizi ve dizlerinizi kırarak vücudunuzu aşağı doğru indirin. Omuzlarınız aşağıda, dirsekler birbirine paralel ve sandalyeyle 90 derecelik Açı yapacak şekilde olmalıdır. Daha sonra tekrar kollarınızın üzerinde yükselip başlangıç pozisyonuna dönün. Bu hareketi 8-12 kere tekrar edebilirsiniz.
Göğüs sıkıştırma: Sırtüstü yere uzanın. Bu hareketi ağırlıkla (dumbbell) çalışabilirsiniz. Harekete ellerinizdeki ağırlıklarla kollar yukarıya uzanmış olarak başlayın. Dirseklerinizi kırarak kollarınızı omuz hizasının altına inmeyecek şekilde indirin. Bilek içleriniz daima karşıyı göstermelidir. Ağırlıkları tekrar yukarı kaldırın. Bu hareketi 16 kere tekrar edin.
Kol açma: Dizleriniz bükük olarak sırtüstü yere uzanın. İki elinizdeki ağırlıklarla bileklerinizin iç kısmı birbirine bakacak şekilde kollarınız yukarıdayken harekete başlayın. Yavaşça kollarınızı iki yana doğru açın, kollarınızın omuz seviyenizin altına inmemesine özen gösterin. Dirsekleriniz hafif kırık olabilir. Kollarınızı geri kapatarak yukarıda birbirine paralel duruma getirin. Bu hareketi 16 kere tekrarlayın.
Yere paralel kol açma: Bu harekete ayakta başlayın. Ellerinizdeki ağırlıklarla üst bedeninizi yerle paralel olacak şekilde belinizden öne doğru eğin. Sırtınız düz olmalıdır. Ağırlıkları bileklerinizin iç kısımları birbirine bakacak şekilde aşağıda tutun. Kollarınızı omuzlarınızdan yukarı çıkmayacak şekilde iki yana açın ve kapatın. Bu hareketi kol kaslarınız yorulana kadar yapabilirsiniz.
Ağırlık kaldırma: Ayaklarınız omuzişliğinde açık olarak vücudunuz dik, karnınız içeride kollarınızı vücudunuzun iki yanında tutun. Bileklerinizin iç kısımları bacaklarınızın dışına baksın. Dirseklerinizi vücudunuza yakın tutup belinize yapıştırmadan kırıp ağırlıkları omuzlarınıza doğru kaldırın ve geri indirin. Bu hareketi yorulana kadar tekrarlayın.
Yeni başlayanlar egzersizleri hafif ağırlıklarla yapmalıdır. Kaslarınız geliştikçe ağırlıkları arttırabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Kol ve Omuz Egzersizleri yazısını okuyan bunlarıda okudu
 • Boyun Egzersizleri Boyun Egzersizleri

  Boyun Egzersizleri Düzenli olarak yaptığınız boyun egzersizleri boynunuzu güçlendirip, boynunuza esneklik kazandıracaktır. Herkesin güçlü bir boyna ihtiyacı vardır.

 • Kum Saati Vücut grubundakilere zayıflama önerileri Kum Saati Vücut grubundakilere zayıflama önerileri

  Kum saati vücut tipi grubundakilerin omuz ve kalçaları birbirine yakın genişliklerdedir ve ince bir beli vardır.Egzersiz Planı: Kum saati grubuna fit bir biçimde dahil olmak aslında en

 • Aquagym Aquagym

  Aquagym Spor aktivitelerinde yeni bir boyut; aquagym! Hep aynı egzersizleri yapmak sizi çok mu sıkıyor? Farklı bir şeyler yapmak hem eğlenmek, hem rahatlamak, hem de

 • Sığırkuyruğu Otu Yağı Sığırkuyruğu Otu Yağı

  Sığırkuyruğu çiçeği genellikle Temmuz ve ağustos aylarında toplanır. Zamanında toplanan bir kaç avuç sığırkuyruğu çiçeği kavanoza konur. Bu kavanoz, ağzına kadar

 • Beyin egzersizleri Beyin egzersizleri

  Beyin egzersizleri Günümüzde her insan'ın Çoğunlukla yaşadığı şeylerden birisidir. Beyin egzersizi örneğin bir kahveye gideriz, veya bir yere oturmaya gideriz.

Kol ve Omuz Egzersizleri yorumları
Yorum Ekle
Güvenlik Kodu

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ1234567890
Bayanlara Özel Bilgi EkleBayanlara Özel

Bayanlara özel | Diyet | Kadınlara özel | özel diyetler | bayan bilgileri | bayanlara özel yazılar | diyetisyen | zayıflama ile ilgili yazılar | kilo verme | kadın hastalıkları | bayanlar.

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberLerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS