Toksinlerden Arınma Diyeti

15.09.2009 Saat: 00:00

Toksinlerden Arınma Diyeti
Avrupa'da çok yaygın olarak uygulanan "Detoksifikasyon Programı" kendisini sürekli yorgun hisseden, sigara, Alkol tüketen ve yoğun esle karşı karşıya kalan kişiler hedeflenerek hazırlanmış, yılda bir ya da iki kez uygulanabilen bir program. Bu program sayesinde vücudunuz "toksin" denilen zararlı maddelerden arınacak ve kendinizi daha dinç ve enerjik hissetmenizi sağlayacak.Ayrıca bu programla kilo vermek ve ideal kiloya kavuşmak da mümkün. Ancak programı mutlaka uzman kişiler diminde almak ve program öncesinde bazı Sağlık testlerini yaptırmak şart.
Detoksifikasyon yani toksinlerden etkili bir biçimde ve doğal yollardan arınma, sağlıklı ve dengeli bir vücut için Anahtar kelime. Toksinlerden arınmak demek, sağlığı tehdit eden pek çok hastalık ihtimalinden de arınmak demek. Uzmanlardan alınan bilgiler bu programa devam eden kişilerin program sonunda mutlaka kendilerinde bir fark hissediyor olmaları yönünde. Örneğin metabolizma hızı yüzde 7 oranında artıyor ve romataoid aid Ağrıları önmeli ölçüde azalıyor. Ancak bu programı ve diyeti 1-2 haftadan fazla sürdürmek sakıncalı.
Tosin Atıcı bir menü
Kahvaltı
Meyve Kokteyli, Armut Tabağı
Öğle Yemeği
Brokoli Çorbası (Diyet lif ile), Soya Filizi, Zeytin yağı ve Sirkeyle hazırlanmış salata , Kepekli ekmak, Meyve Tabağı
Ara
Sebze Kokteyli
Akşam Yemeği
Sebze Yemeği, Salata, zeytinyağı ve sirke ile, Kepek Ekmeği, Meyve Salatası
Gece
Bitki çayı
Programda neler var?
Detoksifikasyon Programı diyet, spor, masaj ve vücut bakımlarından oluşan komple bir program. Her Gün yapılan jogging, eching, Su jimnastiği ve fitness'ın yanında sauna ve buhar banyosuna girmek de gerekiyor. Bunun dışında zindeleştirici bakımlarla, aromaterapik masajlar katılımcıların yaptıracağı diğer işlemler. Detoksifikasyon Programı'nın en önemli kısmı ise tabii ki toksinlerden arındırıcı diyet. Program Avrupa'da yaygın olarak uygulansa da ülkemizde şimdilik sadece Silivri Klassis Resort Otel'de uygulanıyor.
Toksin atıcılar
Meyve ve sebzeler
Meyve ve meyve suları yüksek oranda toksin atıcı etkisi olan besin maddeleri. Sindirim sisteminin çalışmasını destekliyorlar. Su ise tüm diyetlerde olduğu gibi bunda da bir vazgeçilmez. Böbreklerin çalışmasını kolaylaştırıyor, deri ve idrar yoluyla toksinlerin atılmasında önemli rol oynuyor.
Tahıllar ve kurubaklagiller
İçerdikleri kompleks karbonhidratlar, lifler, vitaminler ve minerallerden dolayı çok yönlü şekilde faydalı oluyorlar.
Bitki çayları
Papatya, nane gibi Bitki çayları sindirim sistemini rahatlatıcı etkilerinden dolayı tercih edilen içeceklerden. Bitkilerin çoğu sakinleştirici, sindirim sistemini arındırıcı, mide bulantısı ve mide kramplarını önleyici özellik taşıyorlar.
Baharatlar
Baharatlar stimule edici, canlandırıcı, antiseptik, Kanser riskini azaltıcı ve gao-intestinal bozuklukları azaltıcı etkiler gösteriyorlar. Özellikle taze zencefil, kimyon, muskad, ve kişniş tohumunun güçlü toksin atıcı etkileri var.
Yağlar ve sirke
Zeytinyağı, susam yağı, ayçiçek yağı, badem yağı, ceviz yağı, fındık yağı gibi yağlar önemli yağ asitlerini ve E vitaminini içeriyorlar. Bu özellikleriyle bu bitkisel yağlar kolesterolün düşürülmesinde önemli rol oynuyor. Sirke ise asetik Asit içeriyor ve yine toksin atıcı etki gösteriyor.

Bunlara da bakmak istermisiniz
Yorum Ekle
Güvenlik Kodu: Güvenlik KoduGüvenlik Kodunu Girin:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ1234567890
Bayanlara Özel Bilgi EkleBayanlara Özel

Bayanlara özel | Diyet | Kadınlara özel | özel diyetler | bayan bilgileri | bayanlara özel yazılar | diyetisyen | zayıflama ile ilgili yazılar | kilo verme | kadın hastalıkları | bayanlar.

Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.
Bebeği Emzirirken Nasıl Tutmalı | Haluk Saçaklı Diyeti | Havuç Diyeti | Hızlı İncelme Diyeti | Hollywood Diyeti | İsveç Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır |