Şuan sitede 13720 kişi var

diyadinnet tv

Ağrı kesici şifalı bitkiler

Sponsorlu Bağlantılar

Diyadinnet'te yayınlanan Ağrı kesici şifalı bitkiler yazısı, sitemizde Ağrı kesici şifalı bitkiler hakkında yayınlanan yazıyı okumaktasınız.

Bitkiler, binlerce yıldan bugüne kadar ağrı kesici olarak kullanılıyor.
İşte merak ettiğiniz ağrı kesici bitkiler

Kekik yağı (romatizma): Kekik yağının içinde bulunan karvakrol ve timol Maddelerinin güçlü ağrı kesiciler olduğu ispat edilmiştir. Kekik yağı, romatizma ağrılarının giderilmesinde zeytinyağı ile karıştırıldıktan sonra dıştan ovularak kullanılır.

Haşhaş (çeşitli): Haşhaş meyvesinden elde edilen ve "opiatlar" denen afyon alkaloitleri (Morfin gibi) güçlü ağrı kesicilerdir.

Gümüşdüğme (migren): Ülkemizde de yaygın olarak bulunan Gümüşdüğme bitkisinin yaprakları migren ağrılarını gidermek amacı ile kullanılır. Bu kullanım özellikle İngiltere, Kanada gibi ülkelerde oldukça yaygındır.

Güzelavrat otu: Zehirli bir bitkidir. doktor koolünde kullanılması gerekmektedir. İltihaplı ağrıları kesici özelliği vardır.

Karanfil esansı (diş): Karanfil esansı ve etkili maddesi öjenol diş hekimliğinde kullanılan ağrı kesici ilaçların terkibine katılır. Halk arasında diş çürüğünün içine 1-2 damla koyularak kullanılmaktadır.

Şeytantırnağı kökü (hafif ağrı): Güney Afrika'da yetişen bu bitkinin kökünden hazırlanan çay dahilen hafif ağrı kesici olarak kullanılır.

Köpek üzümü, yaban mersini (yara): Kurutulmuş çiçekli dallarından hazırlanan çay ağrı kesici olarak içilir. Yaralar ve basur memeleri köpek üzümü çayı ile yıkanır.

Papatya çiçeği (basur): Papatya Çayı basur gibi iltihaplı yaralara karşı pansuman halinde ağrı kesici ve yara iyileştirici olarak kullanılır.

Zeytinyağı (baş) : Uzmanlar zeytinyağını da ağrıya karşı "birebir" Bitki yağları arasında gösteriyor. Bunun sebebi ise sızma zeytinyağında, ağrı kesici ilaçlarda da bulunan " İbuprofen " adlı maddenin bulunmasıdır.

Hangi ağrılarda hangi bitki etkili

Baş: Sızma zeytinyağı tüketimi, migren gibielde kronik ağrıların etkilerini azaltmaktadır. Baş ağrısı için mentol ve okaliptüs yağı da önerilmektedir.

Boyun ve bel: Kafuru 10 Gün boyunca günde bir kere ağrıyan bölgelere sürmek yeterli. Özellikle bel ağrılarında zencefil ve edrefil (ce biberi) karışımı uygulanabilir. Bu, yakıcı bir karışımdır ve çok iyi ağrı kesicidir. O böin sıcak kalması için de yünlü bir bezle sarılır. Ancak bunun mukozaya yani göze, ağza ve burna kaçmamasına özen gösterilmelidir, çünkü yakıcıdır ve mukozaya zarar verir. Günde 1 kere olmak üzere 3 gün süre ile uygulanır.

Eklemler (diz, dirsek, kol, bacaklar): Kafur ağrı kesici olarak romatizmal rahatsızlıklarda etkili olmaktadır. Ancak bu kesinlikle dahilen kullanılmaz çünkü zehirlidir, haricen sürülmelidir. 3 tablet kafur, 250 gr saf Alkol içinde eritilir. Ağrı olan bölgeye ve civarına diz, dirsek, kol ve bacakların eklem yerlerine sürülür.

Diz kapakları: Halk arasında Domates ilacı olarak bilinen salisilik asit, saf alkol içinde eritilir. Ağrıyan bölgelere, Ayak parmaklarına ve diz kapaklarına günde 1 kere olmak üzere 10 gün süre ile sürülür.

Eskiden salisilik Asit satılmadığı için söğüt ağacı dal ve yaprakları kaynatıldıktan sonra çıkan su, doğal salisilik asit elde edilirdi.

Bütün vücut: Susam yağı sinir uçlarını uyarıcı etkiye sahiptir. Hindistan'da insanlar, saç uçlarından ayak uçlarına kadar tüm vücutlarına ayda bir kez susam yağı ile masaj yapıyorlar. Vücut gevşiyor, rahatlıyor. Kekik yağı, zeytinyağı ile karıştırılarak özellikle romatizmal ağrılarda, ağrıyan bölgeye sürülebilir. Ancak kekik yağı yakıcı bir yağ olduğu için tek başına sürülmesi sakıncalıdır.

sponsorlu bağlantılar

Ağrı kesici şifalı bitkiler yazısını okuyan bunlarıda okudu
 • Şifalı otlarla zindelik kazanın Şifalı otlarla zindelik kazanın

  Bu zarif bitkiler, mükemmel enerji kaynaklarıdır. İçlerinde son derece fazla vitamin ve mineral barındırırlar. Örneğin, şifalı otlarla dolu bir Hint ayranı'

 • Baş ağrısı için şifalı bitkiler.. Baş ağrısı için şifalı bitkiler..

  - Anason tohumları yakılıp dumanı solunduğunda baş ağrısını gidermektedir. - Ardıç'ın rendelenmiş meyveleri sirkenin içersine koyup bekletildikten sonra bir bezle

 • İshal için şifalı bitkiler. İshal için şifalı bitkiler.

  - Havuç, limon, nar ise ishale karşı faydalıdır. - Bir miktar kurutulmuş adaçayı 1 le suda kaynatılarak içildiği zaman ishale faydalıdır. Ahududu

 • İshal için şifalı bitkiler. İshal için şifalı bitkiler.

  - Havuç, limon, nar ise ishale karşı faydalıdır. - Bir miktar kurutulmuş adaçayı 1 le suda kaynatılarak içildiği zaman ishale faydalıdır. Ahududu

 • Akciğer hastalıkları için şifalı bitkiler. Akciğer hastalıkları için şifalı bitkiler.

  - Andız otu kökü ezilerek balla karıştırılıp yenilirse akciğer kanamasına çok iyi gelmektedir. Üzüm şırasının içinde bir ay bekletilen andız otu akciğer

Ağrı kesici şifalı bitkiler yorumları
Yorum Ekle
Güvenlik Kodu

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ1234567890
Bayanlara Özel Bilgi EkleBayanlara Özel

Bayanlara özel | Diyet | Kadınlara özel | özel diyetler | bayan bilgileri | bayanlara özel yazılar | diyetisyen | zayıflama ile ilgili yazılar | kilo verme | kadın hastalıkları | bayanlar.

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS