Şuan sitede 11004 kişi var

diyadinnet tv

Kaş ve kirpikler için bitkisel bakım yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar

Diyadinnet'te yayınlanan Kaş ve kirpikler için bitkisel bakım yöntemleri yazısı, sitemizde Kaş ve kirpikler için bitkisel bakım yöntemleri hakkında yayınlanan yazıyı okumaktasınız.

Kaşlarımız ve kirpiklerimiz, yüz hatlarımıza kimlik kazandırdıkları kadar, aynı zamanda sağlığımızın da aynasıdır. Özellikle soğuk ve ayaz kış mevsiminde, saçımız ve cildimiz gibi, kaş ve kirpiklerimiz de hasar görürler.
Bu olumsuz Hava şartlarında makyajın da rolü büyüktür. Her Gün makyaj yapanların özel bir onarım programı uygulamaları gerekmektedir.
Çünkü hem makyaj malzemelerinin, hem temizleyicilerinin kimyasal etkileri zamanla ciddi bir yıpranma yaratırlar. Bu yıpranma da istenmeyen kötü sonuçlara yol açmaktadır.
Eğer bütün bunlarınicesinde, yeterli ve doğru bir bakım yapılmazsa kaş ve kirpiklerimizin azalması da kaçınılmaz olacaktır. Çoğumuz, hasar gören saç ve cildimiz için değişik bakım ürünleri ve yöntemleri uygularız fakat kaş ve kirpiklerimizi çoğu zaman ihmal ederiz.
Oysa saçlarımız gibi kaşlarımız ve kirpiklerimiz de düzenli bir bakım gerektirir. Kaş ve kirpiklerin bakımında bazı kozmetik ürünlerinden başka, özellikle bitkisel yağlar kullanılmalı. Hasar görmüş kaş ve kirpikler için kullanılacak bitkisel yağlar, nemlendirici etkilerine iyi cevap vermektedirler.
Göz ve göz çevresi kıllarına uygulanan doğal bakım, onları daha Sağlıklı hale getirir ve şekil olarak göz alıcı yapar. Öyle ki, maskara ve kaş kalemine bile gerek kalmayabilir !

Kaşları güzelleştiren bitkisel yağlar
Hint yağı ve tatlı badem yağı, kaş ve kirpikler için zararsız mükemmel nemlendiriciler olarak tercih edilebilir. Yalnızca nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda onları beslerler. Kirpiklerinizin doğal rengini ortaya çıkarmakta da çok marifetlidirler.

Hint yağı, Hint yağı ağacının tohumlarından elde edilen zengin, kayganlaştırıcı ve yumuşatıcı bir yağdır. Dudak bakımında da kullanılır.

Tatlı badem yağı, badem ağacının tohumlarından sıkılır, nemlendirici ve besleyici etkileri vardır. Ancak şuna dikkat çekmek isterim: Acı badem yağı gözler için zararlıdır, kullanılmamalıdır.

Banyo sonrasında uygulanacak maske
1 çay kaşığı Hint yağı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağını karıştırdıktan sonra, temiz bir pamuklu kulak çöpünü bu yağa batırın ve özellikle banyo sonrasında, kaşlarınıza ve daha sonra göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklerinize uygulayın.

Bir Saat kalması yeterlidir, ardından gül suyu ile temizleyin. Gül suyu temizlerken nemlendiren ve onarıcı bakım yapan bir üründür.

Sağlıklı, mutlu ve güzel kalın.

sponsorlu bağlantılar

Kaş ve kirpikler için bitkisel bakım yöntemleri yazısını okuyan bunlarıda okudu
 • Büyüleyici Kirpikler Büyüleyici Kirpikler

  Virtuôse ailesi, artık yoğun siyah pigment içeren yeni siyah rengiyle çok daha çekici: VIRTUÔSE BLACK CARAT. Lancôme'un en iyi maskaraları arasındaki Virtuôse Black

 • Çarpıcı Kirpikler Çarpıcı Kirpikler

  Gözler ruhun aynası, neden kirpiklerinizi elmaslarla ya da renkli tüylerle süslemeyesiniz? Takma kirpikler şekil değiştirdi. Ünlü makyaj uzmanı Shu Uemura, 2 yıl önce

 • Suna dumankaya dökülen kirpikler için Suna dumankaya dökülen kirpikler için

  10 gr. badem yağı, 5 gr. lanolin ve 5 gr. vazelini karıştırıp benmari usulü karıştırarak eritin. Küçük bir cam kavanoza koyup her gün düzenli olarak

 • Selülitten kurtulmanın yöntemleri Selülitten kurtulmanın yöntemleri

  ABD ve Avrupa ülkeleri ile aynı anda Türkiye'de uygulanan yeni yöntemle diyete gerek kalmadan selülitlerden kurtulmayı sağlıyor. Liposuction iğnesi de denilen bu yöntemle

 • Tırnak Bakım ürünleri LNC Türkiyede Tırnak Bakım ürünleri LNC Türkiyede

  Doğal tırnak bakımından, tırnak makyajına, el bakım serisinden, ayak bakımına, protez tırnaktan, spa'ya kadar el, ayak ve tırnak bakımında öncü Alman

Kaş ve kirpikler için bitkisel bakım yöntemleri yorumları
17-08-2014 13:01:01

Saclarm belimdn dahada asagida ve kalin tellere sahip bu yuzdn bakimi zor saclarimi cok sevdigim icn kestirmeye kiyamiyorum lutfn bana saclarimin bakimini kolaylastirack pratik yontemlr onerin

Yorum Ekle
Güvenlik Kodu

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ1234567890
Bayanlara Özel Bilgi EkleBayanlara Özel

Bayanlara özel | Diyet | Kadınlara özel | özel diyetler | bayan bilgileri | bayanlara özel yazılar | diyetisyen | zayıflama ile ilgili yazılar | kilo verme | kadın hastalıkları | bayanlar.

Paylaşmaya ne dersin ?

0

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Google+'da bizi ziyaret edin Diyadinnet RSS