100 kalori yakmak için 10 basit öneri

sponsor bağlantılar

sponsor bağlantılar

100 kalori yakmanın 10 basit yolu

- Otomobillerin, asansörlerin, betonların arasında sürüp giden büyük şehirdeki yaşam, egzersiz yapmak için özel zaman ayırmayı gerekli hale getirdi
Ancak,yine aynı şehir yaşamı,özellikle çalışan kişiler için, böyle bir egzersiz programı için düzenli zaman ayırmayı zorlaştırmakta.

- Eğer siz de kapsamlı bir egzersiz programı için zaman ayıramıyor iseniz çözümsüz değilsiniz.Sizi forma sokmasını beklediğiniz egzersiz programını Gün içinde hem de günlük programınızı değiştirmeye gerek kalmadan küçük bölümler halinde hayata geçirebilirsiniz. Nasıl mı?

İşte size küçük zamanlar ayırarak 100 kalori birden harcayabileceğiniz 10 öneri.

İp atlayın

- İp atlamak; çocukluğumuzdaki vazgeçilmez oyunlarından birisiydi. Yeniden çocukluğunuza dönmeye ne dersiniz?

- Boş bir zaman diliminde 10 Dakika süre ile saniyede iki kez zıplayarak ip atlamak 100 kalori yakmanız için yeterli. Eğer bunu tek Ayak ile veya değişik ip atlama şekillerini deneyip yaparsanız daha kolay ve fazla kalori yakmabilirsiniz.

Merdiven çıkın

- Günlük hayatınızda mutlaka merdiven yerine Asansör kullanıyorsunuzdur. Durun. Sakın asansöre doğru yönelmeyin. Çünkü hızlı bir biçimdede 7 dakika süre ile merdiven tırmanıp tam 100 kalori yakabilirsiniz. İnerken asansör kullanmanızda bir mahzur yok; çünkü size getireceği bir fayda da yok.

Koşun

- Evinizdeki koridorunun uzunluğunu ölçün. Size bir mil yani 1.852 melik bir mesafe gerekiyor. Önce koridorunuzu kaç kere katetmeniz gerektiğini belirleyin. Sonra bu mesafeyi koşarak tamamlamaya çalışın. Bu size 100 kalori yakma olanağı verir. Koşarken kollarınızı sallamanız ise yakılan kalori miktarını artırır.

Bisiklet sürün

- 10 dakika süreyle hızlı bir şekilde Bisiklet sürmeniz size 100 kalori yaktırır. Bisikletiniz yoksa yere uzanarak bacaklarınızla pedal çevirme hareketi yapabilirsiniz. Ancak bu yolu deniyorsanız hızınızın çok yüksek olması gerekir..

Tempolu yürüyün

- Yaklaşık 15 dakika tempolu olarak bir mil yani 1.862 me yürürseniz 100 kalori yakabilirsiniz. Bu size basit görünebilir. Ancak tempolu yürümek ve aynı tempoyu sürdürmek gerekir. Yavaş yürürseniz kalori yakamazsınız.

Yoga yapın

- 25 dakika süresince yapılan yoga hareketleriyle 10 kalori yakmanız mümkün. Bu hareketler için bir yoga DVD'sinden yararlanabilir ya da kitap kullanabilirsiniz. Yoga, hem kalori yakmanıza hem de tüm kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olur. Kaslarınızı geliştirirken dayanıklılığınızı da

Jimnastik yapın

- 15 dakika süreyle sanki beden eğitimi dersindeymiş gibi egzersiz yaparsanız 100 kalori harcarsınız. Sözünü ettiğimiz mekik gibi basit hareketler, eğilip kalkmalar, vücut emeler ve benzerleri. Bunlar aynı zamanda çok kalori yaktıran hareketlerdir.

Ağırlık kaldırın

- 35 dakika boyunca 3,5 kilogramlık bir dambıl, yani ağırlıkla yapacağınız çalışma size 100 kalori yaktırır. Ancak ağırlık kaldırırken belinizin rahat yaslanacağı bir şekilde oturup, belinizi dik tutun. Çünkü ağırlığı vücudunuzla değil kollarınıza vererek çalışmanız gerekiyor.

Bahçe işleri

- Bahçeniz varsa şanslısınız. Hem zevkli zaman geçirmek hem de eğlenmek için bahçe işleri birebir. Çiçeklerin topraklarını havalandırmak, onları sulamak, kurumuş dallarından ayırmak derken yarım Saat uçup gider ve siz tam 100 kalori vermiş olursunuz.

sponsor bağlantılar

Yazıyı Okuyan Bunlarıda Okudu
 • 100 kalori yakmak için 10 basit öneri100 kalori yakmak için 10 basit öneri

  100 kalori yakmanın 10 basit yolu - Otomobillerin, asansörlerin, betonların arasında sürüp giden büyük şehirdeki yaşam, egzersiz yapmak için özel zaman ayırmayı

 • Hızlı kilo verdiren muz diyetiHızlı kilo verdiren muz diyeti

  Bugünlerde Japonlar arasında en hızlı kilo verdiren diyet olarak ün salan muz diyeti eczacı Hitoshi Watanabe tarafından kocasının zayıflamasına yardımcı olması için

 • Rejim Ve Spor Yerine SeksRejim Ve Spor Yerine Seks

  italyan Bruno Fabbri, "Seks Bir Spordur" adlı kitabında, cinsel ilişkinin, spor ve diyetle aynı sonucu verdiğini kalori hesabıyla kanıtladı. italyan profesör Bruno Fabbri, bir tür spor

 • ip Atlayın Saate 590 Kalori Harcayınip Atlayın Saate 590 Kalori Harcayın

  Yazla birlikte fazla kilolarından kurtulmak isteyenler, uzmanların verdiği basit tavsiyelerle yağlarından kurtuluyor. Formda ve sağlıklı vücuda sahip olmak için bol egzersiz, yürüyüş ve

 • Elma Vücut grubundakilere zayıflama önerileriElma Vücut grubundakilere zayıflama önerileri

  Elma Vücut grubundakiler : Kilolarınız, ağırlıklı olarak vücudunuzun orta bölümündedir ve vücudunuzun alt kısmı küçük veya dardır.Egzersiz Planı: Elma şekilli vücut, genellikle

canan 27-04-2013 16:33:03

he he cok gzel oldu hergun yapıyom hic bisygrmedim

910

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ1234567890
Bayanlara Özel Bilgi EkleBayanlara Özel

Bayanlara özel | Diyet | Kadınlara özel | özel diyetler | bayan bilgileri | bayanlara özel yazılar | diyetisyen | zayıflama ile ilgili yazılar | kilo verme | kadın hastalıkları | bayanlar.

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.